Nie lada gratka czeka na mieszkańców Karsek. Po trzech miesiącach intensywnych prac gotowy jest Wiśniowy Zakątek. Centrum Rekreacji i Wypoczynku to miejsce, które łączy w sobie wiele funkcji: zabawę, naukę, rekreację, wypoczynek i integrację. Plac kosztował prawie 79 tysięcy złotych. 30 tysięcy zł to dofinansowanie z konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, 50 tys. zł. pochodzą z budżetu gminy. Nie można przy tej inwestycji pominąć ogromnego wkładu i zaangażowania samych mieszkańców Karsek.

"Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania mieszkańców Karsek w budowę Wiśniowego Zakątka. To miejsce, dziś tak piękne, to wyłącznie ich zasługa. Poświęcili mnóstwo swojego wolnego czasu na przygotowanie tego miejsca. Ich zaangażowanie, trud i wysiłek są bezcenne. Dziękuję także wójtowi gminy Piotrowi Kuroszczykowi za wkład finansowy oraz firmie Dastore za bezpłatne przygotowanie projektu." - podkreśla sołtys Karsek oraz radna elekt Monika Orzechowska.

Plac powstał za świetlicą wiejską. A plany co do jego zagospodarowania były bardzo odważne. Plac podzielono w sumie na cztery strefy. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla dzieci. Druga strefa to aktywny wypoczynek.Trzecia jest strefa edukacyjna. Czwarta strefa - relaksu.

Image may contain: one or more people, sky, tree, outdoor and nature 
Image may contain: one or more people, people playing sport, sky, house, basketball court, outdoor and nature

Image may contain: people standing, sky and outdoor