Przy ulicy Gorzyckiej w Ostrowie zakwitły głogi- głóg dwuszyjkowy Laevigata paul's Scarlet oraz głóg jednoszyjkowy Crategus monogyna Stricta. Jak co roku w maju drzewa kwitną i zapewniają piękne widoki wszystkim przejeżdżającym.

Łącznie w ciągu ulicy Gorzyckiej rośnie 30 dużych  oraz 35 małych głogów z czego najbardziej okazałą znajdują się pomiędzy torami kolejowymi przecinającymi ulicę Gorzycka a ulicą Długą. Niektóre okazy mają już kilkadziesiąt lat. 
Głogi to cierniste krzewy lub niewysokie drzewa, najczęściej o białych lub różowych kwiatach. Owoce większości gatunków nadają się do spożycia, szczególnie na przetwory. Niektóre gatunki są wykorzystywane jako rośliny lecznicze lub ozdobne. Głóg jest także składnikiem wielu mieszanek herbacianych.Laevigata paul's Scarlet charakteryzuje się drzewami o o kulistej koronie, dorasta do 4-6 m wysokości. Liście ma małe, ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, ciemnoczerwone, bardzo efektowne, kwitnie między majem a czerwcem. Preferuje miejsca słoneczne. Gatunek jest bardzo odporny na zanieczyszczenia powietrza i tolerancyjny jeśli chodzi o gleby. Polecany do sadzenia w parkach i ogrodach oraz do obsadzania ulic.

Natomiast Crategus monogyna Stricta jest głogiem jednoszyjkowym. Dorasta do do 6-8 m wysokości, ma silnie zdrewniałe gałęzie. Główną ozdobą głogu jednoszyjkowego są liście o ciekawym kształcie, które opadają na zimę. Korona głogu jednoszyjkowego jest bardzo gęsta i krzaczasta. Kwitnie od od maja do czerwca. Kwiaty są białe, zebrane w baldachogrona, charakteryzują się wyrazistym zapachem. Pędy głogu jednoszyjkowego mają ciernie w kątach liści. Owoce dojrzewają we wrześniu, są czerwone, mączaste i mają jedną pestkę. Długo utrzymują się na krzewie.