Zbiornik wodny powstały w Raszkowie to wspaniałe miejsce na wypoczynek, dookoła widnieje pełno zieleni, piaszczysta plaża, plac zabaw, ścieżka rowerowa i wiele więcej. Warto wybrać się tu chociażby na krótki spacer oraz zostać na trochę dłużej podczas długiego weekendu majowego.

Zalew w Raszkowie jest miejscem wypoczynku dla wielu młodych i dorosłych osób, znajdują się tam aż trzy zbiorniki wodne, z którego jeden ma wyznaczoną część kąpieliskową tuż obok terenu plażowego. Cały kompleks zajmuje areał około 1,5 ha.


Okoliczni mieszkańcy uwielbiają przychodzić nad zalew, aby wypocząć i się zrelaksować. Mogą tutaj dobrze spędzić czas nie tylko dzieci, ale też i dorośli. Obiekt zlokalizowany jest obok szkoły i hali sportowej, stąd też w godzinach popołudniowych tętni tu życiem.


Ponad 800 metrów ścieżki rowerowej wokół zalewu czeka na miłośników długich spacerów i rowerzystów, dzieci mogą skorzystać z nowoczesnego placu zabaw oraz boiska do piłki siatkowej. W czasie lata działa tu również budka z jedzeniem, a porządku pilnuje ratownik.
Pasjonaci wędkarstwa mogą tutaj spędzić czas na łowieniu ryb, ponieważ środkowy staw jest dobrze zarybiony i przyciąga do siebie wielu okolicznych rybaków. Stawy są także miejscem życia dla wielu płazów i kaczek. Jeden ze stawów ma kształt żaby i został poświęcony nieżyjącemu już profesorowi Leszkowi Bergerowi, naukowcowi z gminy Raszków, który zawodowo poświęcił się badaniu płazów. Warto udać się na spacer nad zalew o zachodzie słońca, aby popodziwiać przepiękne widoki. Na piaszczystej plaży można urządzić rodzinny piknik lub się poopalać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.