W pałacu w Lewkowie zostały pokazane pełne projekty modernizacji Zespołu Pałacowo Parkowego w Lewkowie przygotowane przez Łukasza Szlepera. Modernizacja obiektu rozpocznie się w 2018 roku.

Poza samym remontem pałacu, wybudowana zostanie od podstaw tzw. stajnia cugowa, w której znajdować się będzie sala konferencyjno-restauracyjna wraz z zapleczem. Dzięki pracy wielu osób ma szansę postać obiekt na wskroś nowoczesny i funkcjonalny. Wybudowane zostanie także centrum multimedialne.

Nie byłoby tych dyskusji i projektów gdyby nie życzliwość osobiście Marszałka Marka Woźniaka i całego Zarządu Województwa, aby na ratowanie Lewkowa przeznaczyć 20 mln zł. I w tym sensie jest już to sukces. To bardzo rozbudowany projekt dlatego w najbliższym czasie chcielibyśmy zaprezentować wszystkim miłośnikom tego miejsca oraz zainteresowanym szczegóły planowanych rozwiązań- mówił starosta ostrowski Paweł Rajski.
Pałac już od jakiegoś czasu sukcesywnie niszczał i potrzebne były duże pieniądze na jego odratowanie. Remont to jedno zagadnienie. Bardziej interesuje mnie, co się będzie z tym pałacem działo w przyszłości. Historia dowiodła, że pozostawienie tego obiektu wyłącznie jako muzeum nie spełnia wszystkich oczekiwań- powiedział Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego. -Sensowne jest, aby Pałac w Lewkowie znalazł w zarządzie powiatu z racji bliskości, określonych potrzeb i sprawności zarządzania.
Pałac Lipskich w Lewkowie został wybudowany w latach 1786–1791 według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera dla sędziego kaliskiego Wojciecha Lipskiego i jego żony Salomei Lipskiej z Objezierskich; klasycystyczny, jeden z pierwszych pałaców klasycystycznych w ówczesnym województwie kaliskim, pozostawał w rękach Lipskich z Lipego do 1939, w 1945 przejęty przez Skarb Państwa, odrestaurowany w latach 1972–1987, mieści Muzeum Wnętrz Pałacowych, oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. We wnętrzach pałacu zachowane iluzjonistyczne dekoracje malarskie Franciszka i Antoniego Smuglewiczów. Wnętrza i elewacje bogato zdobione sztukateriami. oryginalne meble i wyposażenie wnętrz niezachowane. Pałac odrestaurowany został w latach 1970–1986 z przeznaczeniem na muzeum. Po restauracji władze województwa kaliskiego zadecydowały o przekazaniu obiektu Muzeum Ziemi Kaliskiej. W dawnym Salonie Egipskim znajduje się galeria portretów (kopie) sarmackich, natomiast tzw. pokój dzienny mieści kolekcję obrazów o treściach patriotycznych. W zbiorach jest też obraz Jana Moniuszki.