Dostosowane do potrzeb kierowcy ubezpieczenie komunikacyjne to nieocenione wsparcie na drodze. Zapewnia kompleksową pomoc ubezpieczyciela, nierzadko 24 godziny na dobę. Pozwala także uniknąć wynikających ze zdarzeń drogowych kosztów, które bywają ogromne.

Naprawa auta po niegroźnej z pozoru stłuczce może kosztować krocie. Boleśnie przekonał się o tym pan Andrzej, który kilka tygodni temu spowodował kolizję. Koszt samych części do kilkuletniego Mercedesa ML mechanik wycenił na 2500 zł. Wraz z robocizną, koszt naprawy zamknął się w 3200 zł. Niestety, nie posiadając polisy AC, mężczyzna musiał wyłożyć tę kwotę z własnej kieszeni. W jakich sytuacjach dobre AC chroni portfel kierowcy?

Odszkodowanie dla sprawcy kolizji

24 stycznia na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim doszło do zderzenia dwóch aut. Kierowca Fiata, przewożącego dania obiadowe, wymusił pierwszeństwo i wjeżdżając na ulicę Limanowskiego, zderzył się z pojazdem marki Renault Scenic. Prowadzący Renault otrzyma odszkodowanie z OC sprawcy. Za naprawę Fiata jego właściciel będzie musiał zapłacić sam. Chyba że poza obowiązkowym OC posiada również AC, obejmujące zakresem takie zdarzenia.

Posiadacz Autocasco, który stanie się sprawcą kolizji otrzyma odszkodowanie na naprawę swojego auta. Zakup AC jest więc szczególnie polecany właścicielom nowych pojazdów oraz drogich w eksploatacji aut.

Trudne warunki na drodze

Zima to trudny czas dla kierowców. Boleśnie przekonała się o tym właścicielka Renault Clio, która jadąc od strony Galerii Ostrovia straciła panowanie nad autem, wpadła w poślizg i zatrzymała się na… pobliskim ogrodzeniu.

Dobra polisa przewiduje wypłatę odszkodowania za szkody, spowodowane przez czynniki atmosferyczne, działanie sił przyrody czy żywiołów. Jeśli kobieta ma AC - ubezpieczyciel zapłaci za powstałe na skutek zderzenia uszkodzenia. Jeśli nie - koszty naprawy będzie musiała pokryć sama.

Uszkodzenia pojazdu na skutek działania sił przyrody

Na początku stycznia, na skutek śnieżycy i porywistego wiatru, pomiędzy Topolą Małą a Tarchałami, na przód auta marki Mercedes przewróciło się drzewo. Skutkiem było potężne wgniecenie przedniej części pojazdu oraz uszkodzenie reflektora.

Dzięki polisie AC 26-właścicielka pojazdu nie będzie musiała samodzielnie płacić za usunięcie szkód. Biorąc pod uwagę ich duży rozmiar oraz wysokie koszty części do samochodu marki Mercedes, w jej kieszeni zostanie kilka tysięcy złotych.

Kradzież pojazdu

Pod koniec ubiegłego roku w Ostrowie Wielkopolskim doszło do kilku kradzieży luksusowych aut — BMW serii 3 zniknęło z parkingu firmy Com40, a nowy Mercedes 220 GLC ulotnił się z Osiedla Bajkowego.

Strach przed kradzieżą samochodu jest jednym z kluczowych powodów decydujących o zakupie ubezpieczenia autocasco. Rzeczywiście, zwłaszcza w przypadku nowych i drogich aut, straty wynikające z takiego zdarzenia mogą wynosić kilkaset tysięcy złotych! Kupujesz nowy, luksusowy pojazd? Nie zapomnij o dobrym AC!

Akty wandalizmu

Mieszkasz w szemranej dzielnicy? W Twojej okolicy zdarzały się akty wandalizmu — porysowane karoserie aut, wybite szyby? Dobrze dobrana polisa AC zapewni wypłatę odszkodowania również w takich sytuacjach.

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne

Jeśli chcesz objąć auto ubezpieczeniem autocasco, nie korzystaj z usług pierwszego lepszego ubezpieczyciela. Przypadkowe, naprędce wybrane AC może okazać się bowiem zupełnie nieużyteczne. Dlaczego? Zakres ochrony autocasco zależy od konkretnego ubezpieczyciela oraz wybranego pakietu.

  • Polisy w formule all risk chronią od skutków wszystkich zdarzeń, które nie zostały uwzględnione w wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela w OWU.
  • Tradycyjne AC zapewniają ochronę wyłącznie od konkretnych nazwanych przez ubezpieczyciela ryzyk. Może być to np. wypadek, stłuczka lub akty wandalizmu.
  • Jeśli Twoje AC nie obejmuje ochroną kradzieży, aktów wandalizmu czy działania sił natury, w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia, nie otrzymasz odszkodowania.

Dobre AC powinno więc uwzględniać potrzeby, oczekiwania oraz styl życia kierowcy.

Porównywarka ubezpieczeń Mubi.pl

Skutecznym sposobem, aby znaleźć najlepszą polisę AC, jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń Mubi. Po wypełnieniu krótkiego formularza, zawierającego dane pojazdu oraz kierującego, otrzymasz kilkanaście zróżnicowanych cenowo i zakresowo propozycji. Dzięki temu wybierzesz tę, najbardziej dostosowaną do własnych potrzeb i zasobności portfela. Porównanie OC i AC pomoże Ci więc oszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Obliczenie ubezpieczenia samochodu w Mubi zajmie Ci zaledwie kilka minut. Kalkulacji możesz dokonać bezpłatnie, w 100% przez Internet, o dogodnej dla siebie porze. Jeśli wśród wyników znajdziesz tę jedyną ofertę, w ciągu kilku chwil zawrzesz umowę online i opłacisz składkę.