Trzy lata temu powstała idea stworzenia innowacyjnego, hybrydowego pojazdu, napędzanego zarówno energią elektryczną, jak i siłą nóg kierowcy. Pomysł na elektryczny rower, wzorowany na samochodach sportowych, zrodził się w głowie Kamila Różańskiego, mieszkańca Skalmierzyc. Miłość do sportowych aut i rowerów zaowocowała projektem AVENTYbike. Za Kamilem udział w największych targach motoryzacyjnych w Polsce, na których prezentował swoje dzieło.

AVENTYbike jest hybrydą, posiada napęd nożny i elektryczny. Spełnia wszystkie wymagania polskich przepisów dlatego jest kwalifikowany jako rower. Nie potrzeba prawa jazdy, przeglądów, rejestracji. AVENTYbike można poruszać się po ścieżkach rowerowych. Pojazd posiada system odzyskiwania energii tak jak w formule 1 tzw kers. AVENTYbike jest pierwszym na świecie velomobilem stylizowanym na Lamborghini Aventador. Zbudowany jest z materiałów lotniczych takich jak włókno węglowe i kevlarowe.

Jest to nowoczesny pojazd, mimo to zyskał zyskał akceptację i zainteresowanie organizatorów targów Motorshow Poznań. Jego premiera odbyła się na Targach Motorshow w Poznaniu. ,,Do tej pory na świecie nie powstał velomobil, który byłby stylizowany na samochód sportowy. Pojazd przypomina zmodyfikowaną wersję Lamborghini Aventador"- mówił konstruktor pojazdu Kamil Różański.







Pojazd na targach cieszył się dużym zainteresowaniem, osoby zaciekawione dopytywały czym jest AVENTYbike i w jaki sposób powstał. Na Motorshow Kamil Różański ze swym dziełem gościł tylko dwa dni, ale jak zaznacza, przez ten czas zdążył poznać wiele osób bardzo przychylnie nastawionych do velomobilu stylizowanego na legendarne włoskie sportowe auto.

Na początku kwietnia Kamil gościł także w Gdańsku, gdzie był gościem na Bike Festiwal. Teraz głównym celem jest pozyskanie sponsorów na produkcję tego pojazdu. Kamil Różański chciałby założyć także swój własny warsztat i rocznie tworzyć 12 sztuk tego typu velomobilów.