Dojazd na zakupy, do pracy i po prostu na co dzień. Samochód stał się dla nas nie tyle luksusem, co narzędziem, które usprawnia nam funkcjonowanie. Nic dziwnego, że każdego dnia setki ludzi przegląda ogłoszenia internetowe w poszukiwaniu samochodów. I mimo upływu czasu wciąż chętnie sięgamy po samochody z zachodniej granicy.

Skupiamy się głównie na portalach internetowych, bo to najszybszy sposób, by poznać oferty, zobaczyć zdjęcia i opis, a przede wszystkim porównać z innymi ogłoszeniami. W jednym miejscu dostępne są samochody od dealerów, prywatnych użytkowników, a nawet firm, które chcą pozbyć się auto po leasingowych. Na jednej z takich stron poza ogłoszeniami znajdziemy również ranking przedstawiający dziesięć najchętniej kupowanych samochodów. To w pewnym stopniu podsumowanie zakupów w ostatnim czasie, ale po części to również podpowiedź czy inspiracja przy wyborze auta dla nas.

Nowcześnie i z historią

Zestawienie stworzone przez portal AutoScout24.pl pokazuje jak na przestrzenii lat zmieniały się generacje konkretnych modeli. W rankingu znajduje się popularny Golf zaprezentoway od pierwszej generacji, której początki sięgają do 1974 aż po siódmą generację, produkowaną od 2015 roku. Fenomenem tego samochodu jest cena adekwatna do jakości oraz niskie koszty eksploatacji.

Jest też samochód, który na pewno pozwoli się wyróżnić, jest tańszy od modeli Porsche i posiada amerykańskie korzenie. I w zasadzie amerykańskie kino spowodowało, że tak wiele osób chce auto w swoim garażu. Mowa o Fordzie Mustangu – jednym z symboli klasy „Pony Car” – nieprzeciętnych samochodów sportowych w dobrej cenie. Minusem tych pojazdów jest to, że bardzo ciężko znaleźć zadbany egzemplarz, niezależnie od generacji. Właścicele tych zadbanych modeli po prostu nie chcą się ich pozbyć. Co nas nie dziwi.

Jakie marki wybierane są najchętniej?

W zestawieniu dominują te niemieckie marki jak np. Audi, BMW, Mercedes, czy Porsche, ale znajdziemy też rozwiązania wprost z Japonii. Przykładem jest Nissan Skyline, który po raz pierwszy został wyprodukowany w 1957 roku. Młodszym bratem dla Nissana może być Mitsubishi Lancer, którego produkcja ruszyła w 1973 roku, a siedem lat później, odpowiadając na potrzeby rynku wypuszczono wersję Lancer Turbo. Po niej postawiono też na wersję pięciodrzwiową oraz kombi. Do 2016 roku na rynku pojawiło się dziesięć generacji po czym zakończono produkcję tego modelu. Chcesz przeczytać więcej o tym jak przez wszystkie lata zmieniły się samochody, które do dziś dostępne są w serwisach ogłoszeniowych? Zajrzyj tutaj.

Porsche 911: