Do tej pory co roku odbywaliście niesamowitą i niezapomnianą podróż kamperem, ale wszystko się zmieniło, gdy na świat przyszła Wasza pociecha? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na objazdową wycieczkę po Europie mobilnym domem wspólnie z dzieckiem. Trzeba tylko wiedzieć, jak zabrać się za organizację takiej wyprawy, aby być przygotowanym na każdy rozwój wydarzeń.

Na początek przyda się ubezpieczenie (np. https://www.insurancefactory.co.uk/specialist-vehicle-insurance/motorhome-insurance), które uchroni nas przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Ale pamiętaj, że nie tylko brak polisy, ale też brak ulubionej zabawki dziecka może doprowadzić do mini tragedii.

Wymagania zależne od wieku

Inne przygotowania trzeba poczynić, gdy podróżujemy z kilkumiesięcznym maleństwem, inne, gdy z kilkuletnim dzieckiem, a jeszcze inne, gdy kompanem w podróży jest nastolatek. Najwięcej zachodu będzie z zaopatrzeniem kampera we wszystko co niezbędne w codziennym życiu niemowlęcia. Trzeba wygospodarować w nim miejsce do przewijania, do kąpieli i do karmienia, do tego zabrać ze sobą cały ogrom rzeczy do codziennej pielęgnacji. Rodzice muszą wiedzieć, co może im się przydać zarówno dla dziecka, które jeszcze nie chodzi, jak i tego, które na dwóch nogach daje sobie świetnie radę.

Dziecięce potrzeby

Nikt tak dobrze jak rodzice nie wie, co się przydaje przy dziecku. Mimo wszystko warto przypomnieć, że chcąc zabrać na wycieczkę maluszka trzeba zapakować do kampera łóżeczko, wózek spacerowy i głęboki. Dla większego dziecka nie obejdzie się bez rowerka lub hulajnogi, na które będzie mogło wsiąść, gdy długie i monotonne zwiedzanie da mu się we znaki. Na szczęście kampery są dosyć pojemne i bez problemu pomieszczą cały ekwipunek.

Co jeszcze może się przydać?

Pakując się trzeba mieć głowę na karku, tak aby o niczym nie zapomnieć i wziąć wszystkie ewentualności pod uwagę. Dobrze jest więc zabrać ulubione zabawki dziecka. Przydadzą się też gry i zabawy, które odwrócą uwagę malucha, gdy długa podróż da mu się w kość. Zostało Ci jeszcze trochę miejsca? Zabierz zapas jedzenia dla dziecka, bo zakup dedykowanych dla niego produktów w niektórych miejscach może być niemożliwy.

I tak jak już zostało wcześniej wspomniane, zaopatrz się w kompleksowe ubezpieczenie, żeby zrządzenie losu nie udaremniło Waszej podróży. Pakiet ubezpieczeń dla kampera znajdziesz tutaj: https://www.insurancefactory.co.uk/specialist-vehicle-insurance/campervan-insurance.