Link4 chce promować bezpieczną jazdę. ,,Dlatego kierowcy, którzy skorzystają ze specjalnej aplikacji na telefon monitorującej ich styl jazdy i będą jeździli bezpiecznie dostaną od nas dodatkową zniżkę w OC i AC do 30 proc"- powiedziała prezes Link4 Agnieszka Wrońska.

Aplikację będzie mógł zainstalować każdy kierowca korzystający z nawigacji NaviExpert. Podpowiada ona, jak najlepiej dotrzeć do celu i jak omijać korki, a bezpłatna i dobrowolna aplikacja Link4, która częścią NaviExpert, umożliwi monitorowanie stylu jazdy kierowcy. Pokaże, czy kierowca nie przekracza prędkości, czy płynnie przyśpiesza i hamuje, słowem, czy jeździ bezpiecznie.

Dotychczas ubezpieczyciel nie wiedział, jak jeździ ubezpieczony, więc opierał się tylko na odpowiedziach udzielanych przez samego kierowcę. A jak wiadomo, każdy kierowca jeździ najlepiej na świecie. Nowa aplikacja umożliwi obiektywną ocenę tego, jak naprawdę kierowca zachowuje się na drodze,  jak reaguje w trudnych sytuacjach i czy sam stwarza takie sytuacje. Dzięki analizie stylu jazdy ubezpieczyciel będzie mógł ustalić, jakie jest prawdopodobieństwo, że spowoduje wypadek. I właśnie na tej podstawie Link4 będzie decydował o przyznaniu zniżek.

Ta oferta jest adresowana tylko do indywidualnych klientów. Z badania, które przeprowadził ostatnio Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wynika, że prawie 40 proc. kierowców będzie chciało zainstalować taką aplikację w zamian za obniżenie ceny składki OC. W krajach Europy Zachodniej takie aplikacje w telefonach albo nawet urządzenia stanowiące integralną część samochodu są używane już od dekady. Jak wynika z raportu UFG, 95 proc. zachodnich kierowców, którzy zgodzili się na zainstalowanie takiego urządzenia, płaci za OC średnio o jedną trzecią mniej.

Jest to rozwiązanie najbardziej popularne wśród młodych kierowców. Ze statystyk wynika, że powodują oni najwięcej wypadków i dlatego płacą wyższe składki za polisę OC. ,,Dzięki tej technologii mogą udowodnić ubezpieczycielowi, że chociaż mają niewielkie  doświadczenie, są dobrymi kierowcami"- napisano w raporcie. "Kiedy ubezpieczyciel oceni jako dobry styl jazdy młodego człowieka, może zgodzić się na obniżkę składki; ale kiedy zapis pokaże częste gwałtowne przyspieszanie, hamowanie, jazdę z nadmierną prędkością, a nawet jazdę w nocy- składka rośnie" zaznaczono w raporcie.