Nikt nie miksuje muzyki klasycznej z poważną tak, jak robi to Andrea Bocelli! - To jest bardzo dobra droga, ponieważ takie działania otwierają młodszemu pokoleniu kierunek na muzykę klasyczną. Być może część z nich sięgnie po Andreę Bocellego – uważa Kamil Haidar z Lion Shepherd.

Można podejrzewać, że to włoski śpiewak korzysta z popularności takich gwiazd jak: Jennifer Lopez, Ariana Grande, Ed Sheeran, czy Dua Lipa. Nic bardziej mylnego!

- Myślę, że Andrea Bocelli ma to z tyłu głowy, by pokazać ludziom, którzy słuchają Eda Sheerana czy innych artystów, w których często są zapatrzeni i nie dostrzegają niczego dookoła, że jest inna muzyka i ta muzyka bardzo dobrze przegryza się z twórczością ich idoli - komentuje Michał Kirmuć, dziennikarz muzyczny.

Włoski tenor, uwielbiany na całym świecie znany jest przede wszystkim z muzyki poważnej i wykonywania klasycznego repertuaru. Andrea Bocelli chętnie jednak wykonuje utwory z gatunku pop w oryginalnych aranżacjach i u boku gwiazd muzyki popularnej. Ich współpraca zawsze przynosi bardzo ciekawe efekty, a oryginalne połączenia wnoszą zawsze nową wartość w muzyce.

Artysta wystąpi 11 maja 2019 roku na Stadionie Poznań podczas koncertu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Bilety dostępne są za pośrednictwem www.prestigemjm.com, Organizatorami są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania.