Włoskie trio IL Volo to nowe wcielenie nezapomnianych Trzech Wielkich Tenorów. Czy porównanie to jest nieprzypadkowe- będzie się można przekonać podczas pierwszego koncertu IL Volo w Polsce, 26 czerwca w warszawskiej hali Torwar. Bilety na to wydarzenie już trafiły do sprzedaży. Występ artystów organizuje agencja Prestige MJM.

Twórczość młodych i niezwykle utalentowanych artystów z IL Volo- Piero Barone, Igazio Boschetto i Gianluca Ginoble przywodzi na myśl niezapomnianych trzech tenorów: Włocha Luciano Pavarottiego oraz dwóch Hiszpanów: Placido Dominga i Jose Carrerasa. W latach 90. genialni śpiewacy stworzyli fenomenalne trio, gromadzące komplety widzów wszędzie tam, gdzie się pojawili. Wielotysięczne tłumy oglądały ich na żywo, a miliony przed telewizorami w bezpośrednich relacjach. Tak było m.in. podczas pierwszego koncertu plenerowego w 1990 roku w Termach Karakalli w Rzymie. Płyta nagrana podczas tego koncertu do dzisiaj utrzymuje się na szczycie najlepiej sprzedających się albumów klasycznych wszech czasów. Po występie w Rzymskich Termach Pavarotti, Domingo i Carreras postanowili kontynuować występy. Trzej tenorzy wystąpili jeszcze trzykrotnie podczas finałów kolejnych mistrzostw świata. W sumie można było ich posłuchać ponad trzydzieści razy. W repertuarze niezapomnianych śpiewakó znalazły się zarówno klasyczne arie operowe, jak również światowe przeboje z musicali, a nawet szlagiery muzyki pop-rockowej.

Podobną drogą kroczą tenorzy z IL Volo. Już teraz skupiają na sobie uwagę tysięcy fanów i coraz liczniejsze widownie na koncertach oraz uwielbienie przede wszystkim kobiet. Członkowie współczesnego trio nie zapominają także o swoich wielkich poprzednikach. W hołdzie Trzem Wielkim Tenorom, młodzi tenorzy nagrali ostatni album koncertowy. Płyta „Notta magica” miała premierę we wrześniu 2016 roku. Na zarejestrowanym krążku gościnnie wystąpił jeden z wielkich tenorów- Placido Domingo, zaś Fundacja Luciano Pavarottiego wsparła cały projekt.

Czy IL Volo pójdą tą samą ścieżką kariery, co genialny i niezapomniany tercet Pavarotii, Domingo i  Carreras? Porównanie z trzema tenorami jest trochę na wyrost- mówili  tenorzy z IL Volo podczas ubiegłrocznego wywiadu dla telewizji TVN. Wykonujemy ten sam repertuar, ale potrzebujemy jeszcze wielu lat, żeby dotrzeć na ich poziom- dodali. Koncert IL Volo w Polsce na pewno zostanie niezapomnianym przeżyciem. A takie utwory, jak „O soleo mio” czy „Nessun dorma”, które zapewne usłyszymy, przypomną o wielkich poprzednikach.

Pierwszy i jedyny koncert IL Volo w Polsce, zaplanowano 26 czerwca w warszawskiej hali Torwar. Wydarzenie to organizuje agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.