Muzyka w życiu Sylvii jest niemalże wpisana w jej DNA. Swoją wokalną przygodę rozpoczynała mając 4 lata - śpiewając ukochanemu dziadkowi Stanisławowi, który w latach powojennych miał swój zespół. Rodzice Sylvii poznali się na studiach muzycznych i od tamtej pory muzyka jest nieodłącznym elementem życia ich rodziny.

Sylvia sama zabiegała, by rozwijać się muzycznie, czego efektem były liczne zwycięstwa na dziecięcych festiwalach. Ukończyła także I stopień szkoły muzycznej w klasie fortepianu.

 

Wokalistka posiada nietuzinkowy rodzaj głosu – kontralt, który jest niskim, kobiecym głosem, ale z ogromną skalą. W ostatnich latach rozwijała swój talent wokalny m.in. pod okiem Elżbiety Zapendowskiej.

 

Wywiad 

 

Artystka w programie #MusicInsider opowiedziała o swoich doświadczeniach muzycznych, inspiracją sanah oraz o przyszłych koncertach. 

 

 

Sylvia Novak „tańcz ze mną”

 

Utwór „tańcz ze mną” to muzyczny flirt wokalistki z bardziej house’owym, chillowym brzmieniem. Nad numerem Sylvia pracowała tym razem z Piotrem Gozdkiem oraz Tomaszem Kulikiem. Do singla został nagrany teledysk podczas weekendu spędzonego we Włoszech. W kadrach zobaczymy piękne miejsca, takie jak Positano, Sorrento, Capri czy Neapol.

 

 

Sylvia Novak wolna jak

 

Singiel „wolna jak” jest o drodze na szczyt, o walce z przeciwnościami oraz o szeroko rozumianej wolności opowiada także wspomniany singiel. Proces powstawania utworu rozpoczął się od portugalskiego hasła "ser mulher sem temer", które pojawia się w utworze i oznacza "być kobietą bez strachu".

 

Efekt współpracy wokalistki z niezawodnym duetem producenckim - Dominic Buczkowski, Patryk Kumór to eklektyczne połączenie trapowego bitu, popowej melodyjności oraz tekstu, którego inspiracją stanowiła tajemnicza, portugalska sentencja.

 

Sylvia Novak covery

 

Wokalista ma również na swoim koncie cover do utworu Varius Manx “Piosenka Księżycowa”, “Jezioro Szczęścia” Bajmu oraz “Kolęde dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera. Świąteczny utwór wykonała wspólnie z grupą WHOA.