W minionym roku przedstawialiśmy sprawę budowy bloków przy ulicy Dąbkowej w Nowych Skalmierzycach. Konflikt wydaje się już zakończony gdyż inwestor otrzymał zgodę na sprzedaż mieszkań.

Pan Daniel z Nowych Skalmierzyc od kilkunastu miesięcy walczył z urzędnikami i z deweloperem, który tuż przy jego działce wybudował 3-piętrowy blok.  
Urzędnik zajmujący się planowaniem przestrzennym nie poinformował sąsiadów o tym, że za oknem będą mieć trzy trzypiętrowe bloki, wtedy też rozpoczął się konflikt. 

Pan Daniel walczył o to, by deweloper nie mógł dokończyć inwestycji, a nawet by blok został rozebrany. 

Po miesiącach batalii w urzędach i sądach deweloper otrzymał zgodę na sprzedaż mieszkań ze Starostwa i Inspektoratu Budowlanego: 

Pozwolenie na użytkowanie: 


Dodatkowo na ostatniej rozprawie sąd w Kaliszu orzekł, iż budynek był budowany zgodnie z prawem co napisał w uzasadnieniu. 


Wyrok sądu w Kaliszu zapadł pod koniec października minionego roku, pozwolenie na sprzedaż i użytkowanie mieszkań w listopadzie. 

Sprawa z Nowych Skalmierzyc stała się sprawą ogólnopolską i większość mediów poruszała ten temat. Przez medialne doniesienia kilkudziesięciu klientów dewelopera wycofało się z transakcji i teraz deweloper żąda zadośćuczynienia za wyrządzone straty. Łącznie na kwotę ponad 2 milionów złotych. 
Pan Daniel planuje jeszcze składać odwołania do innych instancji ale sprawa wydaje się już być zakończona. 

Poprosiliśmy o stanowisko w tej sprawie Urząd Miasta i gminy Nowe Skalmierzyce, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 
Pan Daniel również nie chciał zajmować stanowiska w tej sprawie.