Już po raz trzeci Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie. Na zgłoszenia czekamy do 4 sierpnia. Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Jak zawsze na najpiękniejsze zielone zakątki czekają wspaniałe nagrody. Współorganizatorem konkursu jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich.

"Konkurs z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Myślę, że do udziału w nim zachęcają bardzo atrakcyjne nagrody. Z drugiej strony, warto pochwalić się ogrodem, w który wkładamy często całe serce. Takie miejsca powstają z pasji do kwiatów, drzew, przyrody. Właściciel ogrodu jest poniekąd artystą, bo jego ogród to ciągle malowany obraz, który zmienia się wraz z porą roku." podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

By zgłosić udział w konkursie, wcześniej należy zapoznać się z Regulaminem konkursu oraz wypełnić Kartę zgłoszeniaKryteria oceny ogrodów są takie same jak w poprzednich edycjach. Ocena ogrodów rozpocznie się wraz z początkiem sierpnia. Rozstrzygnięcie nastąpi na przełomie sierpnia/września. Do konkursu nie można zgłosić ogrodów, które w poprzednich edycjach zajęły I, II i III miejsce.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo może przyznać (nie jest to obowiązkowe) wyróżnienia w 6 kategoriach: ogród rustykalny, ogród nowoczesny, ogród przyjazny dzieciom, ogród wiejski, wejście do domu czy ogród zaprojektowany przez architekta.

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano w 2015 roku, już wówczas cieszył się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono prawie 30 ogrodów. Zwycięzcy otrzymali m.in.: zestawy ogrodowe, bujaki ogrodowe, grille. Były także atrakcyjne nagrody pocieszenia.