Remont mieszkania, bez względu na to, czy decydujemy się na niego ze względu na zły stan lokalu, czy ze względu na chęć zmiany i odświeżenia wnętrza, zwykle jest sporym wydatkiem, który ciężko pokryć z bieżących dochodów. Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

Oszczędności

Najlepszą metodą na zorganizowanie pieniędzy potrzebnych na większe wydatki, jest oszczędzanie. Jednak dla wielu z nas zorganizowanie w domowym budżecie wolnych środków, które będą mogły zostać przeznaczone na ten cel, jest bardzo trudne. Warto zatem zacząć od zapisywania wszystkich wydatków na przestrzeni miesiąca aby sprawdzić na jakie cele wydajemy najwięcej pieniędzy i zdecydować, z których zakupów możemy zrezygnować. Może się okazać, że sporo wydatków jest zbędnych. Dzięki tej wiedzy zoptymalizujemy swoje zakupy i wygospodarujemy oszczędności.

 

Kredyt lub pożyczka pozabankowa

Jeżeli planujemy remont w odleglejszej przyszłości mamy czas, by zacząć na niego oszczędzać. Czasami jednak konieczność zrobienia remontu mieszkania nas zaskoczy lub nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty. W takiej sytuacji potrzebujemy szybkiej gotówki. Najczęściej szukamy pomocy w naszym banku, gdzie chcemy wziąć kredyt. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż zwykle banki mają lepsze oferty dla swoich klientów, niż inne instytucje finansowe. Jednak aby otrzymać kredyt w banku musimy wykazać się dobrą zdolnością kredytową. Niezapłacony mandat, opóźnienie w płatności rachunku za telefon czy inne problemy w płatnościach naszych zobowiązań mogły obniżyć naszą zdolność kredytową. W takiej sytuacji możemy dostać odmowę z banku. Pomocna może okazać się pożyczka pozabankowa, która najczęściej wiąże się z niższymi wymaganiami formalnymi. W wielu instytucjach pożyczka pozabankowa dostępna jest również całkowicie przez Internet, dzięki czemu gotówka może znaleźć się na naszym koncie nawet w kilkanaście minut.

 

Jak zmniejszyć koszt remontu?

Czasami jednak planowany remont kosztuje więcej, niż jesteśmy w stanie pożyczyć lub zaoszczędzić. W takiej sytuacji warto poszukać możliwości wykonania prac remontowych taniej. Możemy zacząć od porównania cen materiałów budowlanych czy wykończeniowych w różnych sklepach. Warto również zwrócić uwagę na materiały będące w promocyjnych cenach – może uda nam się zamienić wcześniej wybrane materiały na podobne, jednak będące aktualnie w niższej cenie. Internet może okazać się świetnym źródłem informacji. Może uda nam się znaleźć sklep, który wyprzedaje w bardzo atrakcyjnych cenach swój asortyment. Dobrym rozwiązaniem może okazać się korzystanie z serwisów aukcyjnych lub ogłoszeniowych. Możemy tam znaleźć używane meble czy elementy dekoracyjne w niskich cenach. Czasami wystawiający ogłoszenie chcą oddać swoje rzeczy za darmo – w tedy najczęściej musimy zorganizować sobie jedynie transport. Korzystając z takich możliwości możemy tanio urządzić mieszkanie bardzo ciekawymi i gustownymi meblami czy dekoracjami.

Źródło - https://proficredit.pl/pozyczki-pozabankowe/