W domku letniskowym, w pokoju nastolatka lub po prostu w kawalerce – liczba miejsc, gdzie lepiej sprawdzi się mały telewizor, jest właściwie nieograniczony. Do najczęściej wybieranych telewizorów w tym segmencie należą urządzenia o przekątnej 40 cali. Nie bez znaczenia jest także fakt, że takie telewizory są zazwyczaj znacznie tańsze, niż ma to miejsce w przypadku ich bardziej pokaźnych odpowiedników. Nie wiesz, jaki telewizor 40 cali wybrać? Dobrze trafiłeś Nasz dzisiejszy przewodnik zakupowy zdecydowanie ułatwi Ci to zadanie.

Telewizor 40 cali –4 modele, które warto znać

Telewizor Manta 40 cali 40LUN58K UHD

Zaczynamy od rodzimego akcentu, czyli telewizora 40LUN58K UHD polskiej firmy Manta. Znakiem rozpoznawczym marki są niezwykle atrakcyjne ceny – znalezienie telewizora Manty do 1000 czy nawet 700 zł nie powinno więc sprawić Ci żadnego kłopotu. Tym, co wyróżnia 40LUN58K UHD, jest rewelacyjny standard rozdzielczości (4K Ultra HD), charakterystyczny dla modeli ze zdecydowanie wyższej półki cenowej. Ledowe diody zapewniają odpowiednie nasycenie każdego z wyświetlanych na ekranie kolorów.

Telewizor Sony 40 cali KDL40WE660 Smart TV

Sony KDL40WE660 to telewizor stworzony z myślą o miłośnikach kina akcji. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: dzieje się tak za sprawą innowacyjnego trybu ClearAudio+, mającego za zadanie „podbijać” efekty dźwiękowe towarzyszące dialogom czy muzyce. Na uwagę zasługuje także technologia X-Reality™ PRO, która poprzez analizę poszczególnych kadrów redukuje towarzyszące im szumy i poprawia szczegółowość obrazu. Funkcjonalności te czynią KDL40WE660 jednym z najciekawszych telewizorów do 2000 zł.

Telewizor Toshiba 40 cali 40L2863DG FHD

Kolejną z naszych propozycji jest sygnowany logo Toshiby telewizor 40 cali – 40L2863DG FHD, o klasie energetycznej A+ oraz rozdzielczości  1920 x 1080 px. Za jego najmocniejszą stronę można uznać obecność Smart TV (która, co warto dodać, w tej kategorii cenowej spotykana jest stosunkowo rzadko). O Smart TV słyszała zapewne większość z nas, jednak… co tak naprawdę kryje się pod tą nazwą? Najprościej mówiąc, jest to rozwiązanie umożliwiające rozszerzenie funkcji telewizora, na przykład poprzez zainstalowanie dodatkowych aplikacji. Jedną z ciekawych funkcji jest również tryb Eco, który zwiększając wydajność energetyczną telewizora aż o 30%, znacząco redukuje ilość emitowanego przez urządzenie dwutlenku węgla.

Telewizor Opticum LE4019N

Ostatnim z odbiorników, których nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu telewizorów 40 cali, jest model marki Opticum, LE4019N. Podobnie jak Manta 0LUN58K UHD wyposażono go w LED-ową matrycę, dzięki czemu będziesz mógł w pełni cieszyć się szeroką gamą kolorystyczną poszczególnych obrazów. Częstotliwość ich odświeżania wynosi 60 klatek na sekundę. Wbudowana funkcja kontroli rodzicielskiej pomoże Ci mieć oko na treści, z którymi będzie mieć kontakt Twoja pociecha.

 

Nie znalazłeś w naszym poradniku telewizora dla siebie? Nic straconego!Sprawdź ofertę telewizorów 40 cali na Neonet.pl i porównaj różne modele o przekątnej od 39 do 43 cali.