Przestrzeń dla dziecka powinna być dobrze rozplanowana, by czuło się ono w nim jak najlepiej. Niewątpliwie znajdzie się tutaj sporo zabawek i książek, należy ja tak rozmieścić, by nie zajmowały większej przestrzeni w pokoju. W tym celu warto wybrać meble ze sporą ilością szuflad i półek. Należy zachować umiar w dodatkach i ozdobach. W pokoju dziecięcym powinna panować harmonia i spokój. Należy stworzyć dziecku warunki, by samo dbało o porządek w swoich rzeczach, a dobrze przemyślany pokój na pewno stworzy takie warunki.

Wydzielenie stref w pokoju dziecięcym


Najlepiej w pokoju dziecięcym wyznaczyć sobie strefę odpoczynku, nauki i zabawy. Sfera nauki będzie obejmowała na pewno biurko oraz półki, na których znajdą swoje miejsce przybory do pisania, rysowania, książki i inne pomoce dydaktyczne. Tutaj dopełnieniem będą ciekawe pudełka i pojemniczki pasujące do stylu pokoju.

Sfera odpoczynku to przede wszystkim wygodne łóżko. Bardzo ciekawie prezentuje się łóżko domek, jest to bardzo atrakcyjna propozycja. Dzieci uwielbiają tego typu rozwiązania. Sam oryginalny widok przykuwa uwagę, nie mówiąc o tym, że można wykorzystać je również do zabawy. Łóżko domek dla dziecka jest idealny na wypoczynek i jako miejsce rozrywki. Można bawić się w nim, jego prosta i funkcjonalna konstrukcja ułatwia różne sposoby dekorowania. Łóżko domek drewniany Filo może być inspiracją dla każdego dziecka.

Sfera zabawy w pokoju dziecięcym powinna zawierać funkcjonalne pudełka, półki na zabawki, jak również miejsce, gdzie faktycznie dziecko lubi się bawić. Można w tym celu zakupić miły, miękki dywanik, bo zazwyczaj dzieci rozkładają swoje zabawki na podłodze. Oczywiście sfera zabawy będzie poszerzona o drewniane łóżko domek.

Jakie kolory do pokoju dziecięcego?

Bardzo ładnie prezentują się kolory pastelowe, oczywiście zależy to tez od upodobań dziecka. Bardzo modne są również meble w białym kolorze lub w kolorze naturalnego drewna. Drewniane łóżko domek będzie idealnie pasowało do nowoczesnej aranżacji dziecięcej przestrzeni. Bardzo modny jest styl minimalistyczny w którym panuje ład i porządek. Jasne meble i ściany będą właśnie najlepiej sprawdzały się takich kompozycjach. Do pokoju dziecięcego można również wprowadzić styl skandynawski, który ma dużo wspólnych elementów z aranżacjami minimalistycznymi. Łóżka skandynawskie to właśnie modele wykonane z drewna np. w formie łóżka domku. Charakteryzują się prostą konstrukcją, solidnością i idealnie odnajdą się w takiej nowoczesnej przestrzeni.