Dokładnie 22 lata temu otwarto kino Komeda, niestety wiele osób narzeka na dość ubogi repertuar i niewygodne siedzenia. Wszystko to powoduje, że wiele osób zamiast korzystać z jedynego kina w naszym mieście woli jechać do sąsiedniego Kalisza.

Uroczyste otwarcie kina " Komeda " nastąpiło 13 lipca 1996 roku i zostało powiązane z obchodami stulecia kina. Budynek kina mieści się w centrum miasta w sąsiedztwie parku miejskiego i połączony jest z ekskluzywnym kompleksem hotelowo - restauracyjnym. 
Kino dysponuje wygodną salą projekcyjną na 400 miejsc.Od 12.stycznia 2012 r. kino wyświetla filmy w technologii cyfrowej oraz 3 D, na bazie zestawu do projekcji cyfrowej zakupionemu dzięki dofinansowaniu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz miasto Ostrów Wielkopolski. 

Patronem kina jest wybitna postać ze świata jazzu i filmu - Krzysztof Komeda Trzciński, który w Ostrowie Wielkopolskim ukończył gimnazjum, zdał maturę i tutaj został " odkryty " dla jazzu przez Ostrowianina Witolda Kujawskiego, członka legendarnego zespołu jazzowego " Melomani ".

 Kino " Komeda " od początku istnienia oprócz działalności stricte filmowej było także miejscem koncertowania wielu polskich oraz światowych sław muzycznych. To właśnie salę kina " Komeda " upatrzyli sobie organizatorzy dużych ogólnopolskich i międzynarodowych imprez takich jak np. Muzeum Jazz Festiwal.

Kino cieszy się dużą sympatią Ostrowian, a także widzów spoza miasta, jednak wiele osób ma sporo do zarzucenia ostrowskiemu obiektowi. 
Główne argumenty jakie podnosi się w kierunku ostrowskiego kina to brak wygodnych siedzeń oraz dość ubogi repertuar ale oczywiście ciężko wszystkich zaspokoić przy jednej sali kinowej. 

Jeśli macie podpowiedzi dla zarządców jedynego ostrowskiego kina, piszcie w komentarzach.