Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej lokalny samorząd rozmawiał nad kwestią powstania profesjonalnego lodowiska na terenie naszego miasta.

Beata Klimek poinformowała mieszkańców za pośrednictwem facebooka, że chce, aby lodowisko powstało w Parku 600-lecia. Według niej będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo niż na stawie w Parku Miejskim.
Część z mieszkańców życzyłoby sobie mimo wszystko, aby zimowa atrakcja zlokalizowana była w starej lokalizacji lub na ostrowskich Piaskach. Jednakże rozwiązanie to byłoby bardziej niebezpieczne, bo trudno porównywać naturalne lodowiska do tych sztucznie mrożonych.
Tworząc takie lodowisko w parku 600-lecia będzie można stworzyć znacznie bezpieczniejsze warunki, gdzie nie będzie zagrożenia, że tafla lodu pęknie, a dziecko dostanie się pod lód.  Dla każdego z rodziców jest to "cena" warta nadłożenia trochę drogi do parku 600-lecia, gdzie są odpowiednie możliwości do powstania takiego obiektu. 
Ważny jest również fakt, że lodowiska sztucznie mrożone mogą funkcjonować w dodatnich temperaturach, nawet do plus 10ºC. Dlatego sezon łyżwiarski może zaczynać się już w listopadzie i trwać średnio do końca marca, bez zastanawiania się czy warunki są na tyle bezpieczne, aby móc posłać tam swoje pociechy. Potencjalne lodowisko inspirowane mogłoby być obiektem w Kępnie(na zdjęciu tytułowym), gdzie została rozłożona hala namiotowa, zamontowane zostały kolektory czynnika chłodzącego dzięki któremu możliwe jest zamrożenie podłoża. Kolejnym etapem był montaż band z płyt polietylenowych oraz montaż agregatu chłodniczego. Lodowisko zostało wyposażone w chodniki gumowe w traktach komunikacyjnych dla łyżwiarzy. Końcowym procesem było zmrożenie płyty do uzyskania grubości warstwy lodu powyżej 5 cm.Cała koncepcja jest przedsięwzięciem nie dość odległym, na wczorajszej sesji zapadła decyzja, aby przekazać z budżetu 50 tys.  zł na wykonanie projektu takiego lodowiska.  Sam obiekt powstałby prawdopodobnie najwcześniej w sezonie 2017/2018, a sama funkcjonalność, wielkość lodowiska i wyposażenie zależne będzie od funduszu jaki zostanie przekazany na ten cel w przyszłym roku.

Mimo że projekt nie jest jeszcze gotowy, władze miasta planują całoroczne wykorzystanie obiektu. Jednym z pomysłów jest, by podczas letnich miesięcy tafle lodu zamieniała nawierzchnia umożliwiająca jazdę na rolkach.