Kolejna młoda osoba z Ostrowa rozpoczyna swoją muzyczna przygodę, miejmy nadzieję karierę. Mowa o utalentowanej Julii Jaszczyk, która wspólnie ze swoim kolegą z Gołuchowa- Marcelem Kraszkiewiczem wydała swój pierwszy singiel.

„Czego brakuje mi” to pierwszy autorski utwór duetu The Juma, który stworzyli Marcel Kraszkiewicz, kaliski student z Gołuchowa oraz Julia Jaszczyk mieszkanka Ostrowa Wlkp. Jak określają sami twórcy, duet jest mieszanką różnych gatunków.

Julia Jaszczyk, Ostrowianka, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia w klasie skrzypiec i saksofonu w Ostrowie Wielkopolskim oraz Młodzieżowego Domu Kultury, obecnie studentka 3 roku studiów na kierunku farmacja na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Lauretka festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do swoich największych sukcesów zalicza występ w programie Szansa na Sukces, X factor oraz gościnny występ w Piwnicy pod Baranami. W ostatnim czasie współpracuje z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego z programem "Swing, swing, swing", co można było usłyszeć podczas koncertu w Filharmonii Kaliskiej oraz Klubie Stara Przepompownia w kwietniu br.

Marcel „McCrash” Kraszkiewicz to mieszkaniec Gołuchowa, student 2 roku mgr. UAM na wydziale pedagogiczno artystycznym w Kaliszu na profilu Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Zajmuje się realizacją nagrań w Acoustic Studio w Gołuchowie. Do swoich największych sukcesów zalicza wygraną w konkursie organizowanym przez 2Track oraz Kayah, polegającym na stworzenie remixu do utworów z płyty "Kayah i Bregović". Obecnie jego wersję utworu "To nie ptak" można słuchać na niedawno wydanym albumie "Kayah i Bregovic REWORK" przez Sony Music Entertainment.

http://www.empik.com/kayah-bregovic-kayah-bregovic,p1165749575,muzyka-p?gclid=EAIaIQobChMI8NLYmJD41gIVyZ0bCh3geAqpEAQYAiABEgJcgfD_BwE&gclsrc=aw.ds