Przy Galerii Ostrovia w szybkim tempie powstaje nowe 4-salowe kino z sieci Helios. Wiele osób twierdzi, że w związku z tym to koniec Kina Komeda.

Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mieli okazję zrealizować wypracowany przez nas model 4-salowego kina, który pozwala nam uzupełniać ofertę rozrywkową modernizowanych galerii w mniejszych miastach. Jestem pewien, że mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego z przyjemnością wybiorą się do nowoczesnego kina w swoim mieście i będą chętniej spędzali wolny czas w lokalnym centrum handlowym — mówił Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios.

Informacja ta wydaje się być gwoździem do przysłowiowej trumny dla kina Komeda. 

O zajęcie stanowiska w tej sprawie poprosiliśmy urzędników z Urzędu Miejskiego: 

Kino Komeda nie znalazło się na z góry przegranej pozycji w związku z planami powstania w Ostrowie drugiego kina. Ma swoich stałych odbiorców, mimo że kino tej samej sieci, która ma powstać w Ostrowie znajduje po sąsiedzku Kaliszu. W 2019 roku Kino Komeda zanotowało rekordową frekwencję na poziomie ok. 70 000 widzów. Ten sam rok to aż 160 tytułów i wydaje się, że wszystkie „głośne” filmy tego roku. Oczywiście nie zawsze premierowo – bywa tak, że dystrybutorzy narzucają wymóg wyświetlania jednego tytułu przez dłuższy czas bez możliwości wyświetlania innych filmów, co przy jednej sali kinowej jest rzeczą trudną do pogodzenia.
Kino Komeda to Dyskusyjny Klub Filmowy, czy Filmowy Klub Seniora. To także 30% zniżki na bilety dla ostrowskich seniorów, a także 50% zniżki dla rodzin wielodzietnych.
Niestety regulacja kwestii własnościowych budynku kina jest sprawą skomplikowaną, co utrudnia, a obecnie wręcz uniemożliwia pozyskanie środków zewnętrznych na ewentualną renowację obiektu. Miasto będzie jednak szukać pomysłu na funkcjonowanie kina. W najbliższym czasie Prezydent Miasta powoła zespół roboczy, który wypracuje koncepcję przyszłości Kina Komedy- napisał Artur Kołaciński z biura prasowego UM. 

A jaką przyszłość Wy widzielibyście dla kina Komeda?