Nowoczesne kino to takie, które posiada kilka sal mogących pomieścić nawet od 200 do 300 w każdej z nich, specjalne miejsca przeznaczone dla niepełnosprawnych osób, a także dla tych, którzy chcą spędzić romantyczny wieczór w dwójkę rozsiadając się w wygodnej kanapie na sali kinowej.

W Ostrowie funkcjonuje Kino Komeda jednak to nie jest to samo co sieciowe kina typu Multikino czy Helios. W kinach tego typu możemy spotkać się z innowacyjnymi projektorami z serwerami, które umieszczone są w specjalnych platformach na salach kinowych, a nie jak w kinach starszej generacji, gdzie mieszczą się specjalne pomieszczenia z projektornią.

Dodatkowo mieszkańcy powiatu ostrowskiego narzekają między innymi na niewygodne siedzenia na sali kinowej i kiepską jakość dźwięku. 

Nowoczesność w kinach oznacza także dźwięk cyfrowy na najwyższym poziomie Dolby Digital 5.1 i doskonałą rozdzielczość, którą zapewnia najnowsza generacja projektora Christie 4K wraz z światowej jakością ekranów do projekcji filmów zarówno w 2D jak i 3D. 

Sieciowe kina oferują regularne repertuary i wyjątkowe seanse w ramach specjalnych projektów, np. Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Filmowe Poranki, czy Kultura Dostępna. Spotkać się można także z super okazjami cenowymi, np. sieć kin Helios oferuje "Tanie Wtorki", podczas których bilety na wszystkie wtorkowe seanse będą dostępne dla każdego w wyjątkowo niskich cenach. W sieciach kinowych można się spotkać także wieloma zniżkami, np. akceptacją programu Karty Dużej Rodziny.

Co prawda powstanie kina leży w rękach prywatnego inwestora, jednak warto zając stanowisko w takiej sprawie aby pokazać czy mieszkańcy powiatu ostrowskiego potrzebują tego typu obiektu. Będzie to podstawa dla potencjalnego inwestora aby mógł zainwestować w naszym mieście, do którego z pewnością przyjadą również mieszkańcy ościennych miast jak chociażby Ostrzeszowa, Pleszewa czy Krotoszyna.