Wczoraj pisaliśmy o Arturze, który wystąpił w programie Rolnik szuka żony, dziś przedstawiamy sylwetkę 24- letniej Doroty z Sieroszewic, która została wybrana przez 31-letniego Łukasza i przeszła do kolejnego etapu.

Dorota pochodzi z Sieroszewic, uczęszczała do I LO w Ostrowie Wielkopolskim, wyjechała do Wrocławia, gdzie obecnie mieszka i studiuje. W programie „Rolnik szuka żony”, emitowanym przez TVP 1, pięcioro samotnych gospodarzy usiłuje znaleźć towarzyszkę lub towarzysza życia; kandydatki i kandydaci wyłaniani są najpierw na podstawie listów i krótkich rozmów, a później- w kolejnych etapach- sukcesywnie eliminowani.
Dziewczyna zapytana o to, dlaczego zdecydowała się na udział w programie mówi, że chce odnaleźć kogoś, kto wie czego chce od życia, jest zdecydowany założyć rodzinę, a przy tym jest mężczyzną szczerym, uczciwym, pełnym pasji i szanującym cudze poglądy. Kogoś, kto zjadłby z nią kolację przy świecach obdarował różami i zabrał na spacer w blasku księżyca. W poprzednim odcinku Łukasz wybrał pięć kandydatek, w tym Dorotę, które zobaczymy w kolejnych odcinkach. Publiczność przed telewizorami mogła poznać dziewczynę bliżej 10 września, w drugim odcinku programu, gdzie pary poznawały się wzajemnie przy lampce wina i miały okazję porozmawiać.
„Rolnik szuka żony” to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych, emitowany przez TVP 1. Rekordowy odcinek w pierwszej edycji w 2014 roku osiągnął oglądalność na poziomie 4 840 982 widzów, natomiast finałowy odcinek drugiej edycji śledziło aż 5 339 735 widzów.