Dzisiaj tj 27 sierpnia odbywają się gminne dożynki w gminie Raszków. W tym roku dożynki w Raszkowie organizuje sołectwo Walentynów.

W tym roku Dożynki Gminy i Miasta Raszków odbędą się już po raz 10. Gospodarzem Gminnego Święta Plonów jest sołectwo Walentynów, dlatego Starościnę Dożynek wybrali spośród siebie mieszkańcy wsi Walentynów.

Tę zaszczytną funkcję sprawować będzie Pani Hanna Kostecka:

Pani Hanna Kostecka prowadzi wspólnie z mężem Piotrem gospodarstwo rolne o powierzchni 36 ha, które specjalizuje się w produkcji roślinnej głównie zbóż, buraków cukrowych i kukurydzy. Oprócz tego prowadza hodowlę trzody chlewnej i bydło opasowego. To gospodarstwo w pełni zmechanizowane. Właściciele systematycznie modernizują park maszynowy, by maksymalnie usprawnić pracę w gospodarstwie. Pani Ilona aktywnie uczestniczy w życiu sołectwa i gminy. Jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich w Walentynowie. Wspólnie z mężem wychowują dwóch synów Dawida i Karola.
Z kolei Starostą Dożynek Gminnych w Raszkowie został Pan Stanisław Hejdysz z Drogoslawia:

Pan Stanisław Hejdysz wspólnie z synem Mateuszem zarządza gospodarstwem o powierzchni 170 ha, które specjalizuje się w produkcji roślinnej. Uprawiają głównie pszenicę, rzepak i kukurydzę. Dysponują w pełni zmodernizowanym parkiem maszynowym. Nowoczesny sprzęt rolniczy umożliwia im efektywną uprawę tak dużego areału. Pan Stanisław aktywnie działa na rzecz swojego sołectwa. Jest wieloletnim członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i Rady Sołeckiej wsi Drogosław. Wspólnie z żoną Bernadetą mają dwójkę dzieci syna Mateusza i córkę Karolinę. Doczekali się już wnucząt Igora, Natalii, Konrada i Kingi.

Poniżej program dzisiejszej imprezy: