Styczeń to emocjonujący miesiąc, którego z niecierpliwością wyczekują wszyscy fani ekranowych nowości. Sprawdź, jakie produkcje filmowe warto zobaczyć w 2022 roku, i śledź losy ulubionych postaci z zapartym tchem!

Gierek

Gierek to najnowsze dzieło Michała Węgrzyna, które, jak sam tytuł wskazuje, przedstawia losy Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR i ważnej postaci świata polityki XX wieku. W głównej roli występuje Michał Koterski, partneruje mu Małgorzata Kożuchowska (jako filmowa żona). Akcja obejmuje lata 1970-1982 (od momentu objęcia wysokiego stanowiska po skompromitowanym Władysławie Gomułce, aż do internowania). Wbrew pozorom nie jest to typowy film polityczny. Reżyser poświęca dużo czasu na relacje rodzinne, pozwala poznać widzowi tego słynnego polityka od zupełnie innej strony. Czy Michał Koterski okaże się wiarygodny w tej wymagającej roli? Tego dowiesz się, udając się do kina.

Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4

Kogel Mogel 4 w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz to kontynuacja kultowej, polskiej komedii obyczajowej z 1988 roku. Główne role otrzymali Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Grażyna Błęcka-Kolska - doskonale znana widzom z poprzednich części filmowej serii. Perypetie miłosne bohaterów prowadzą do tytułowego końca świata. Kup bilet do kina i przekonaj się, jak potoczą się ich losy. Co jeszcze warto zobaczyć w 2022 roku?

Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu

Odtwórcy głównych ról (m.in. Emma Watson, Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Tom Felton, Alfred Enoch) razem z reżyserem, producentem Chrisem Columbusem i wieloma współtwórcami filmów o Harrym Potterze spotykają się, aby celebrować 20. rocznicę premiery pierwszego filmu (Harry Potter i Kamień Filozoficzny). Dzięki temu możesz poznać mnóstwo ciekawych historii zza kulis, zobaczyć wywiady i rozmowy między aktorami nagrane specjalnie z tej okazji. Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu to prawdziwa gratka dla fanów młodego czarodzieja. Jeśli chcesz świętować rocznicę serii magicznych przygód, wykup pakiet Internet+Telewizja od UPC i poznaj kulisy powstawania 8 filmów o nieustraszonym Harrym Potterze.

Sing 2

Sing 2 to sequel zabawnego filmu familijnego dla najmłodszych i nie tylko. Amerykańska produkcja w reżyserii Garth’a Jennings’a przedstawia dalsze losy sprytnego misia koali Buster Moon, który zarządza teatrem, oraz jego muzykalnych przyjaciół. Czy zwierzęta przekonają najsmutniejszą gwiazdę rocka na świecie (głosu użyczył sam Bono) do wspólnego występu, który porwie tłumy? 

King's Man: Pierwsza misja

King’s Man: Pierwsza misja to amerykańsko–brytyjski film szpiegowski w reżyserii  Matthew’a Vaughn’a, który jest inspirowany serią komiksów o tym samym tytule. Zaletą obrazu jest szybka akcja, ciekawe efekty specjalne i doborowa obsada (w filmie występuje m.in.: Gemma Arterton, Ralph Fiennes, Rhys Ifans, Charles Dance). Najgorsi zbrodniarze planują wywołać wojnę. Czy niezależna agencja wywiadowcza zdoła ich powstrzymać i uchroni świat przed zagładą?

Belfast

Belfast to komediodramat wyreżyserowany przez Kennetha Branagha. Przedstawia losy chłopca z rodziny robotniczej, który jest świadkiem ważnych wydarzeń rozgrywających się w burzliwych latach 60. w Belfaście. Obsadę filmu stanowią m.in.: Jude hill, Caitríona Balfe, Judi Dench, Colin Morgan, Jamie Dornan, Ciarán Hinds. Ten przejmujący i wartościowy film został nominowany do Złotych Globów (w kilku kategoriach) i nagrodzony za najlepszy scenariusz.

Titane

Kolejny warty obejrzenia film to Titane. Francusko-belgijski dreszczowiec w reżyserii Julii Ducournau nagrodzony Złotą Palmą. Obraz jest szalony, brutalny i jednocześnie zabawny. O czym opowiada? To dzika opowieść o Alexii (w tej roli fenomenalna Agathe Rousselle), seryjnej morderczyni w stylu filmów Quentina Tarantino. Gdy zbrodnie fetyszystki aut wychodzą na jaw, kobieta ucieka przed policją i przybiera skradzioną tożsamość. Czy Alexia rozpocznie nowe życie bez strachu o demony przeszłości?