Kolejna porcja filmowych niespodzianek, Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, sezon 22, cz. 2 już w niedzielę 25 lipca o godzinie 10:30 w Kinie Helios. Dla każdego uczestnika upominek.

Filmowe Poranki dla dzieci odbywają się zawsze w co drugą niedzielę miesiąca o godz. 10:30, a poprzedza je wspólna zabawa i gry z animatorem od godz. 10:00 oraz kilkunastominutowe konkursy z nagrodami.

Dodatkowo, każdy uczestnik Filmowych poranków otrzymuje  kartę Łamigłówki HelioSówki. Podczas każdego spotkania zdobywa się pieczątki za rozwiązanie zagadek przewidzianych w konkursach. Za zdobycie kompletu pieczątek czekają dodatkowe nagrody: brązowa, srebrna i złota odznaka HelioSówki.

"Tomek i Przyjaciele” to animowany serial dla dzieci o przygodach małej niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek. Dzięki swojej pracowitości Tomek jest numerem 1 i tym samym przykładem dla innych. Jest zawsze uśmiechnięty i kiedy tylko może chętnie pomaga innym. Podczas swojej codziennej pracy Tomek i jego przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód i ciągle uczą się czegoś nowego.

Zaprezentowany zostanie zestaw bajek:

 * Co potrafi Rebeka

* Tomek jedzie do Bollywood

* Samson i fajerwerki

* Uciekający wagon

* Czerwona Rózia