Enej, Liber i Natalia Szroeder wystąpią podczas tegorocznych Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Kto jeszcze pojawi się na scenie? – Prowadzimy jeszcze w tej sprawie rozmowy, na razie jednak nie chcemy zdradzać szczegółów – mówi Artur Derewiecki, dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Jakimi kryteriami kierowano się przy doborze artystów? – Od wielu lat pojawiały się sugestie mieszkańców, aby do Ostrzeszowa zaprosić właśnie zespół Enej, który na swoim koncie ma wiele hitów – mówi dyrektor. – Staraliśmy się tak dobrać artystów, aby na koncerty przyszły całe rodziny, a nie tylko wybrana grupa. Oczywiście braliśmy również pod uwagę cenę. Nie stać nas na zaproszenie gwiazdy, która bierze za koncert 60-70 tys., do tego technicy kolejnych 40 tys. Musimy liczyć się z naszym budżetem.

Gwiazda Dni Ziemi - zespół Enej pojawi się na scenie 26 czerwca (niedziela) wieczorem. Dzień wcześniej przed ostrzeszowską publicznością wystąpi Liber z Natalią Szroeder, którzy właśnie w Ostrzeszowie zagrają jedyny w tym roku swój wspólny koncert.

Kto jeszcze pojawi się na scenie? Wbrew pierwotnym planom OCK, nie będzie to Donatan i Cleo.

Ostateczny program dwudniowego święta miasta poznamy najpewniej już za kilka tygodni.