Michał Szpak będzie główną gwiazdą tegorocznych majostaszków, sobotni koncert będzie należał do niego. Natomiast w niedzielę na zakończenie wystąpi Łąki Łan.

Kariera Michała Szpaka z pewnością była zapisana w gwiazdach, ale nie zapominajmy, że Michał Szpak pochodzi z wysoce artystycznej rodziny. Od dziecka nasiąkał poezją, malarstwem i przede wszystkim muzyką. Śpiewał non stop i na podwórku i w domu. A pierwszy raz na prawdziwej scenie stanął w wieku 9 lat.
ŁĄKI ŁAN - Początki zespołu sięgają 1999 roku, gdy jego członkowie uczęszczali jeszcze do szkół średnich. Grupę założyli Piotr "Mega Motyl" Koźbielski i Jarosław "Poń kolny" Jóźwik. Włodzimierz Dembowski spotkał się z Jarosławem Jóźwikiem na imprezie pod Warszawą. Dembowski pokazał mu w trakcie imprezy swoje wiersze. Spodobały się one Jóźwikowi, w związku z czym zaprosił Dembowskiego na próby, a po pewnym czasie włączyli do zespołu. 

Muzyka Łąki Łan naznaczona jest przede wszystkim tekstami "Paprodziada". Swoją filozofię przedstawił on w utworze "Lovelock", która jest peanem na cześć Jamesa Lovelocka. Twierdził on, iż Ziemia funkcjonuje jak jeden olbrzymi organizm, przystosowany do zmian tak, by zachować odpowiednie warunki do życia. Podobnego zdania jest "Paprodziad", który wers z tej piosenki - "Wszyscy jesteśmy jednym organizmem" - często powtarza podczas wywiadów, a nawet występuje na koncertach w koszulce z takim nadrukiem.
Zamiłowanie do natury przewija się w wielu piosenkach, m.in.: "Łan pała", "Pola ar" czy "Big baton".