Data wydarzenia: 07.09.2018 17:00 - 08.09.2018 20:00
Miejsce wydarzenia: Pola Marsowe

Przed nami 12. edycja Festiwalu Muzycznego „Gramy nad Prosną”. Impreza odbędzie się na Polach Marsowych, a wystąpią m.in. IRA oraz Sebastian Riedel & CREE. W tym samym czasie w centrum miasta zaśpiewa zespół KOMBII.

Festiwal „Gramy nad Prosną” odbędzie się w dniach 7 – 8 września br., przy czym pierwszy dzień (piątek) należeć będzie do zespołów uczestniczących w przeglądzie. Publiczność organizatorzy zapraszają w sobotę na Pola Marsowe na osiedlu Dobrzec. Wyniki festiwalu poznamy o godz. 17.00, po czym na scenie wystąpi laureat imprezy. Godzinę później zaplanowano koncert ubiegłorocznego laureata – grupy Karen’s Diet.

O godz. 19.00 koncert zespołu CREE, założonego przez Sebastiana Riedla – syna Ryszarda Riedla, wokalisty Dżemu, z którym związane jest to przedsięwzięcie artystyczne. A o 20.30 zabrzmią przeboje kultowej grupy IRA.

Niezależnie w piątek, 7 września miasto zaprasza na koncert zespołu KOMBII. O godz. 21.00 grupa wystąpi na pl. św. Stanisława. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

*

IRA - polski Zespół rockowy  założony w 1987 r.  przez gitarzystę Kubę Płucisza. W latach 90., poza pop-rockiem  i hard rockiem, grał również łagodniejszą odmianę heavy metalu i glam metalu, a od 2002 roku m.in. rock alternatywny i post grunge. Wokalistą zespołu jest Artur Gadowski, a największe przeboje to: „Mój dom”, „Nadzieja”, „Wiara” czy „Ona jest ze snu”.

KOMBII – polski Zespół pop-rockowy. Powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Z różnych przyczyn nie został zaproszony do współpracy Sławomir Łosowski, czwarty założyciel grupy Kombi. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku" czy "Black and white„

CREE - polski zespół grający blues rocka , stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Powstał w 1993 r. z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel (Dżem), ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

źródło faktykaliskie.pl