Po ponad 30 letniej przerwie Kapela znad Baryczy wzięła udział w 40. Ogólnopolskim Festiwalu Folku Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu i zdobyła wyróżnienie za program „Odolanów Miasto Panów”.

Ogólnopolski Festiwal Folku Miejskiego to najstarsze tego typu wydarzenie w Polsce. Rok rocznie przyciąga tłumy miłośników muzyki folkowej. W tym roku w muzyczne szranki stanęło 11 kapel. Wygrała śląska kapela podwórkowa ŚLĄSKIE BAJERY !!! Gratulujemy szczerze BAJEROM zagrali wspaniale, ale nie było tu słabych. Piękny koncert jako gość Festiwalu dała LWOWSKA KAPELA PODWÓRKOWA TA JOJ im. Stanisława KIJA Gawlikowskiego.

Istniejący od 40 lat festiwal ma na celu podtrzymanie tradycji i charakteru właściwego kapelom folkloru miejskiego. Repertuar kapel często nawiązuje do wydarzeń związanych z własnym środowiskiem, z ich małymi ojczyznami.

Dziękujemy Gminie i Miastu Odolanów za udzieloną pomoc w akredytacji, dojeździe i uczestnictwie Kapeli znad Baryczy w tym Festiwalu. Miasto nad Baryczą jest również znane w mieście nad Sanem, gdzie Kapela zajdzie się na antenie TV3 Rzeszów, jak i Polskiego Radia Rzeszów oraz w informacjach festiwalowych.

Kapela