Miała 17 lat, gdy wydała pierwszą powieść. Teraz ukazała się jej druga książka Karolina Binek miała 17 lat, gdy w 2015 roku wydała pierwszą powieść. 15 lipca odbyła się premiera jej drugiej książki pt. "Pachniesz imbirem".

Karolina pochodzi z Raczyc (gmina Odolanów). Jest absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. W 2020 roku obroniła licencjat z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na WNPiD w Poznaniu, a w październiku zacznie ostatni rok studiów na specjalizacji nowe media. Autorka od dwóch lat pracuje także w jednej z poznańskich redakcji.

Pachniesz imbirem

Pierwsza powieść Karoliny pt. „Ale arbuz” skierowana jest głównie do młodzieży, a jej akcja rozgrywa się w jednej z mazurskich miejscowości. „Natomiast druga książka to zupełnie coś innego. Jej treść jest dojrzalsza. Jednak nie brakuje także takich sytuacji w trakcie których czytelnik się uśmiecha”.

Poniżej opis, który można znaleźć na okładce:

Imbir – lekarstwo, przyprawa, afrodyzjak. Doskonale łagodzi wszelkiego rodzaju bóle, palący i gorzki, zdradliwy i zwodzący.

Właśnie tak można określić też życie Zośki – młodej dziennikarki, która na skutek niespodziewanych okoliczności przeprowadza się do Pszczółczyna. W niewielkim miasteczku znajduje pracę w dość nietypowej redakcji, poznaje przyjaciół – ratownika medycznego oraz kleryka i… dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie.

„Pachniesz imbirem” to pełna niespodziewanych zwrotów akcji książka o relacjach i o tym, że życie prawie zawsze zależy tylko od naszych wyborów.


Przeczytać więcej o Karolinie oraz kupić książkę można na stronie internetowej www.karolinabinek.pl