28 kwietnia 2012 odbyła się ostatnia impreza w klubie Protector. W okresie świątecznym klub zawsze pękał w szwach.

Początki dyskoteki sięgają roku 2001, kiedy była zlokalizowana przy ulicy Lotniczej i między innymi przez tą nazwę ale i klimat imprez nazywana była wśród sympatyków po prostu Lotniczą. Dyskoteka cieszyła się ogromną popularnością, znana była z najlepszej muzyki, DJ Krecika (słynny okrzyk "nie śpimy, lecimy!"), gwizdków, białych rękawiczek itp.

Duże powodzenie nie pozwalało zmieścić się w klubie wszystkim chętnym. W 2004r. dyskoteka została przeniesiona w znacznie większy lokal na obrzeżach miasta przy ulicy Staroprzygodzkiej. 3 sale taneczne, 6 barów, świetna muzyka, nowoczesny wystrój i rzesze młodych ludzi, które co tydzień podążały na "Protka nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale z miejscowości niemal z całego kraju.

W latach świetności przewinęły się w Protektorze gwiazdy tamtych czasów: Doda, Peja, Mandaryna, Gosia Andrzejewicz, Peran Van Dijk, Alien, DJ Matys, 4 Strings czy Marc Van Linden.

Klub dyskotekowy Protector w Ostrowie Wlkp. przy ulicy Staroprzygodzkiej był jednym z największych klubów w Polsce. Poza salą, na której królował DJ Krecik, była sala dance, która posiadała wystrój w stylu rzymskim. Rezydentem tej sali był DJ Biały. Na pietrze znajdowała się sala RNB, na której grał DJ Rafii.

Klimatu oraz wystroju nie dało się opisać to trzeba było samemu zobaczyć. I tak też co weekend myślały tysiące młodych ludzi.

Od czasu otwarcia dyskoteki, w centrum miasta powstały również inne mniejsze klubu a z biegiem czasu popularność Protectora w Ostrowie spadła, 28 kwietnia 2012 roku klub ogłosił pożegnalną imprezę.