Jedna z bardziej znanych firm na ówczesne czasy produkująca napoje alkoholowe- Zakłady Przemysłu Spożywczego ,,Ostrowin", 6 lat temu zostały zamknięte.

Czasy produkcji różnego rodzaju trunków alkoholowych sięgają w Ostrowie roku 1890, wtedy to z inicjatywy panów o nazwiskach Glaser i Remak została założona destylatoria i wytwórnia win owocowych. W późniejszym okresie są produkowane wina gatunkowe na bazie win owocowych, vermouthów i napojów winopodobnych na bazie soku owocowego. 
Ostrowin produkował wyroby winiarskie najwyższej jakości, często zdobywał nagrody i wyróżnienia. Spowodowało to rozpoczęcie prac nad wdrożeniem nowego systemu jakości, który spełniałby wymagania norm ISO.
W roku 2006 została rozpoczęta nawet produkcja i rozlew mocniejszych trunków- brandy i whisky w ciekawych opakowaniach- skrzynki były drewniane, kartoniki z kieliszkami. Z końcem roku 2010 padła decyzja o upadłości Ostrowskich Zakładów Przemysłu Spożywczego ,,Ostrowin".
Jedne z bardziej znanych nazw win, które produkował ,,Ostrowin" to Komandos, Leśny Dzban, Apacz, Mamrot, Baryła, Granat czy Lipa z miodem.

Studencki przysmak Komandos: 

Koneserzy dobrze wspominają także wino Platon:
A jednym z flagowych produktów było znane wino W, tzw patykiem pisane: