Niecodzienna okazja dla fotoamatorów. 23 maja (sobota) swoje drzwi otworzy tartak i zakład produkcji wiązarów w Odolanowie. Nagrodą w fotograficznym konkursie będą indywidualne warsztaty z Maciejem Lulko ­ jednym z czołowych polskich fotografów architektury.

­ Tartak i fabryka to dość nietypowy plener fotograficzny. Na co dzień nie są to miejsca dostępne dla zwiedzających ­ mówi Marcin Burkietowicz. ­ Każdego, kto jest ciekawy jak wygląda dziś jedna z najstarszych firm w Odolanowie ­ bo w tym roku świętować będziemy 120­lecie, zapraszam do zgłoszenia udziału w zabawie. Ze względów bezpieczeństwa, zaprosić możemy niedużą grupę osób. Dlatego formułą konkursu będzie "12 is the limit": tylko 12 uczestników, z których każdy (żeby nie było zbyt łatwo) wykonać może do 12 konkursowych zdjęć. Dwunastka, to oczywiście też nawiązanie do naszego 120­lecia. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Na autora najlepszych zdjęć czekają warsztaty ze znanym fotografem, Maciejem Lulko.

­ Fabryka jako przestrzeń dla fotografa jest miejscem wymarzonym, a jeśli dodamy do tego tak piękny materiał jakim jest drewno odtrzymujemy plener idealny ­ mówi Maciej Lulko. ­ Tartaki, te stare ale rownież te nowoczesne są miejscami niezwykle fotogenicznymi, pasjonaci znajdą tam wiele ciekawych maszyn, miejsc których nie sposób zobaczyć gdzie indziej. Myślę że dla każdego będzie to wielkie przeżycie i przygoda, nie tylko dla amatorów fotografii, dla nich będzie to również swego rodzaju wyzwanie. Regulamin konkursu 12 is the limit dostępny jest na stronie: http://bit.ly/1PtasMJ

Udział w konkursie jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje firma Publicon, operator techniczny konkursu: m.wolodko@publicon.pl

Maciej Lulko to fotograf, którego prace publikowane są w czasopismach i na serwisach architektonicznych w kraju i za granicą (jak Miesięcznik Architektura Murator, Zawód: Architekt, Świat Architektury, archdaily.com, dazeen.com, bryła.pl i in.). Specjalizuje się w ujęciach przestrzeni, miasta, budynków oraz wnętrz.

http://www.foto­ml.pl/

https://www.facebook.com/MLFotArch

Wiązary Burkietowicz. Początki firmy Burkietowicz sięgają 1895 roku. Początkowo "na górce" w Odolanowie powstała stolarnia. Później pojawił się tartak, a w 2002 roku uruchomiono produkcję wiązarów dachowych. Obecnie Wiązary Burkietowicz produkują około 1/3 wszystkich wiązarów wytwarzanych w Polsce. Nadal modernizowany i rozwijany jest także tartak. Firma zatrudnia 70 osób z Odolanowa i okolic.

http://wiazary.pl/

https://www.facebook.com/wiazary.burkietowicz