Na odbywających się Mistrzostwach Tańca w Bułgarii bardzo dobrze zaprezentowała się para z Ostrowa Wielkopolskiego.

Mali polscy tancerze, na turnieje zagraniczne, wybierają się raczej do krajów ościennych, najczęściej za południową granicę do Czech i na Słowację, tym razem młodzi tancerze z sukcesami występują w Bułgarii. Turniej w Bułgarii to międzynarodowy turniej tańca towarzyskiego. Kasia i Mitja to jedyna para, która reprezentuje Polskę na tym turnieju. Kasia i Misja posiadają najwyższą klasę taneczną w kategorii wiekowej 10-11 lat - klasę C. W turnieju startowało 30 par m.in. z Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, Rosji

Dmytro Sadovikov & Katarzyna Binkowska do tej pory w Bułgarii zdobyli złote medale w 3 konkurencjach. Wygrali  bezapelacyjnie zajmując 1 miejsce w cha cha cha , rumbie i jive.

Wracamy we wtorek. Dzisiaj jeszcze tańczymy style standardowe: walc wiedeński , tango , walc wiedeński,  Quick step.- pisze tata Norbert Binkowski 

Katarzyna Binkowska jest uczennicą 3 klasy Szkoły Podstawowej nr. 5 w Ostrowie Wielkopolskim, Dmytro Sadovikov to uczeń 5 klasy Polsko - Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej w Ostrowie.

Młodzi tancerze trenowani są przez Studio Tańca Escudo pod okiem Joanny Jaśko i Michała Kowalskiego od czerwca zeszłego roku, co tym bardziej podkreśla talent młodych ostrowian.

Za dwa tygodnie młodzi Ostrowianie będą reprezentować biało- czerwone barwy na turnieju w Paryżu. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy młodych Ostrowian.