Dzień ślubu i wesele to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej Pary. Warto by piękne chwile uwiecznił dla nas fotograf, który potrafi w najlepszy sposób oddać emocje, uczucia i atmosferę jaka panuje na uroczystości. Najłatwiej wybrać fotografa dla siebie oceniając wcześniej jego wcześniejsze prace.

Każdy fotograf ma swój własny styl robienia zdjęć. Warto zatem zacząć od przeglądnięcia portfoliów fotografów w swojej okolicy czy zdjęć ślubnych znajomych. Wyrobicie sobie w ten sposób zdanie, co Wam się podoba, a co nie. Jednej parze podoba się sesja na łonie natury, innej w luksusowym samochodzie, każdy jest inny dlatego nie warto zawsze kierować się tzw poleceniem, czasami lepiej samemu dokonać wyboru fotografa. 
Zdjęcia z wesela to typowy reportaż, tutaj liczą się umiejętności fotografa, który powinien “wyłapywać” najlepsze momenty. Ważna jest perspektywa i odpowiednie kadrowanie zdjęć, ważne są szczegóły, które każdy fotograf zatrzymuje na zdjęciach według własnego wypracowanego stylu. Bardzo podobnie wygląda sprawa tzw pleneru, gdzie bardzo ważne jest "wyczucie chwili" przez fotografa. 


fot. Artur z serwisu fotograf-wesele.pl

Zwykłym laikom, którzy nie mają z fotografią za wiele wspólnego, może być trudno ocenić techniczną wartość zdjęć. Jednak wystarczy przyjrzeć się zdjęciom z kościoła, z pleneru czy z wesela by zobaczyć, że każdy fotograf ma swój własny styl.
Jest wiele czynników, które mają wpływ na to, czy zdjęcia są dobre czy nie. Przede wszystkim, zdjęcia muszą się Wam podobać. Styl danego fotografa musi współgrać z Waszymi oczekiwaniami.
Warto pomyśleć o zdjęciach tzw “must have” które pozwolą Wam wrócić do najpiękniejszych momentów w każdej chwili w przyszłości. Na liście mogą się znaleźć np pierwszy pocałunek, pierwszy taniec czy podziękowania dla rodziców. Najważniejsze by wspólnie z fotografem mieć ustalony pewien scenariusz, który pozwoli wyeliminować przypadkowość zdjęć.
Przegląd prac fotografów z naszego regionu znajdziecie na stronie: www.fotograf-wesele.pl. Mamy w Ostrowie Wielkopolskim i najbliższym regionie wielu fotografów, którzy w piękny sposób potrafią zatrzymać chwilę.