Od tego weekendu do końca roku Rynek, ul. Świdnicka, ul. Oławska i Plac Solny we Wrocławiu zmieniły się w wielki Jarmark Bożonarodzeniowy. Jakie nowe atrakcje przygotowano na największym jarmarku w regionie?

Każdego roku wrocławski jarmark przyciąga tysiące turystów i mieszkańców na Wrocławski Rynek. To będzie już 11 już edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Rozpoczął się 22 listopada i potrwa aż do końca roku, czyli do 31 grudnia.

Jak zapewniają organizatorzy, wrocławski Rynek po raz kolejny stał się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.


Nowości tegorocznego jarmarku


W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości czekają przepiękne bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. Ale w tym roku pośród bajkowych chatek pojawi się nowy, niezwykły dwupoziomowy domek z fabryką prezentów! Na parterze przez ogromne okna, będzie można podziwiać jak pod czujnym okiem Mikołaja, pieczołowicie pracują elfy, by zdążyć na czas z prezentem dla każdego. Magiczne wnętrze ukazywać będzie wszystkie etapy: od otrzymania worka listów ze świątecznymi marzeniami, przez akceptację projektu, po pakowanie i wysyłkę świątecznych podarunków. A po zapoznaniu się z tym skomplikowanym procesem będzie można wejść na taras, podziwiać panoramę Bajkowego Lasku i wypatrywać pędzących sań renifera Rudolfa.

Przy strzeżonym przez Krasnali – latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, w którego wnętrzu będzie można wykonać pamiątkową fotografię. W świątecznej stodole będzie można schronić się przed zimnem i cieszyć aromatem grzanego wina w tradycyjnym kubeczku buciku.

Nie zabraknie również Domku Kominkowego z aromatycznym wrocławskim grzańcem i pyszną czekoladą Krasnala. Zaproszeniem do wejścia w magiczną przestrzeń Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie tradycyjna Brama Zakochanych na ulicy Świdnickiej.

Na Placu Solnym z trzypoziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka, napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni. Ta niecodzienna atrakcja dostępna będzie tylko podczas Jarmarku i zachwyci swoim urokiem każdego.


W pobliżu trzypoziomowego domku znajdziemy niezwykłe miejsce, które z powodzeniem działa w przestrzeni Placu Solnego. Ukryta w podziemiach Placu Solnego – Movie Gate – Galeria Sztuki Filmowej, przeniesie nas w magiczny świat filmu, nauki i historii. Wyjątkowa ekspozycja, składająca się z oryginalnych kostiumów i rekwizytów filmowych największych mega produkcji światowego kina, pozwoli przenieść się w świat, który do tej pory był dostępny wyłącznie na dużych ekranach kin. W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego w Movie Gate odbywać się będą interaktywne „Pokazy Pomocników Szalonego Mikołaja”.

Wydarzenia artystyczne

W klimat wprowadzą również wydarzenia artystyczne. Cykl rozpocznie się:
- 1 grudnia w niedzielę. Odwiedzający Jarmark będą świadkiem Magicznej Parady „Święta utkane z baśni”.
- A już 6 grudnia, odbędzie się uroczyste powitanie Mikołaja oraz oficjalne rozświetlenie wrocławskiej choinki. Od 6 do 15 grudnia funkcjonować będzie jarmarkowa scena, na której będzie można podziwiać artystyczne występy najmłodszych i świąteczne koncerty, realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.
- 8 grudnia odbędzie się tradycyjna, świąteczna parada z Mikołajem zakończona finałem na scenie.
- 15 grudnia paradę na Rynku poprowadzą roztańczone, wrocławskie elfy. Cykl widowisk zakończy się „Wigilijnym Korowodem Kolędników”, w niedzielę 22 grudnia.