Są takie okoliczności życiowe, w których dobrze posiadać odpowiednie narzędzia do sprawdzenia lokalizacji telefonu. Na przykład w takich realiach, jak zagubienie smartfona czy kradzież. Zdarza się również, że potrzebny jest monitoring telefonu dziecka lub osoby niepełnosprawnej. Co wtedy? Czy potrzebne są skomplikowane urządzenia i drogi sprzęt, żeby móc sobie samodzielnie poradzić, bez korzystania z usług specjalistów? Nie zawsze. Czasem wystarczy odrobina wiedzy i dostęp do internetu, żeby uporać się z tego rodzaju problemem. Dziś podpowiadamy więc, czy i w jakich sytuacjach możliwe jest namierzanie telefonu!

Lokalizacja telefonu - śledzenie własnego urządzenia dzięki Prey Anti Theft

Jeśli chcesz mieć możliwość sprawdzenia lokalizacji telefonu, który należy do Ciebie, to nie ma z tym kłopotu. Wystarczy wgrać darmową aplikację, taką jak na przykład Prey Anti Theft, dostępną w Google Play. Potem trzeba zarejestrować się na serwerze i wskazać urządzenia, które mają podlegać monitoringowi. W razie kradzieży lub zgubienia smartfona, tabletu czy laptopa, aplikacja pomaga szybko odnaleźć urządzenie poprzez wskazanie lokalizacji telefonu lub włączenie alarmu. Jeśli tylko program posiada dostęp do sieci, może dyskretnie informować o aktualnym położeniu urządzenia i tym samym wspierać namierzanie telefonu.

Lokalizator telefonu dla rodzin Life360 - co to jest i dla kogo?

Kolejna propozycja bezpłatnego oprogramowania w celu śledzenia urządzenia to lokalizator telefonu Life360, również do pobrania przez wspomniany wcześniej Google Play. Innowacyjna aplikacja świetnie sprawdza się w przypadku chęci namierzania telefonu rodziny i przyjaciół, którzy wyrażą na to zgodę. To program, który za pomocą najnowszych technologii GPS umożliwia tworzenie grup z bliskimi osobami, w celu zlokalizowania ich na mapie prywatnej oraz śledzenie aparatu w przypadku zagubienia lub kradzieży. To świetne rozwiązanie również wobec monitoringu urządzeń użytkowanych przez dzieci czy osoby niepełnosprawne.

Sprawdzanie lokalizacji telefonu w internecie - szanse i zagrożenia

Obecne oprogramowania dostępne w sieci stwarzają imponujące szanse rozwoju możliwości działania, zarówno w przypadku zawieruszenia urządzenia, jak i przechwycenia go przez złodzieja. Dobrze mieć w tej sytuacji solidne łącze i na przykład internet bez zobowiązań UPC. Namierzanie telefonu wymaga stałego połączenia z siecią. Niestety, szukając w internecie możliwości lokalizacji telefonu, znaleźć można też sporo oszustów, którzy oferują namierzenie urządzenia w zamian za wysłanie płatnego sms-a. Tego rodzaju działalność może narazić Cię na kolejne, niekontrolowane koszty, a także wykorzystanie danych osobowych. Warto więc, w ramach ubezpieczenia telefonu choćby przed niechcianymi atakami hakerskimi, stosować jedynie sprawdzone aplikacje, takie jak Google Play.

Czy warto korzystać z aplikacji monitorującej lokalizację telefonu?

Niewątpliwie namierzanie telefonu ma ogromne zalety. Dzięki nowoczesnemu lokalizatorowi telefonu możesz w krótkim czasie nie tylko dowiedzieć się, gdzie dokładnie jest Twoje urządzenie, lecz także rodziny i przyjaciół. Tego rodzaju aplikacja może służyć także jako wsparcie wszystkich ,,zapominalskich”, którzy często nie mogą znaleźć komórki. Ponadto, korzystanie z oprogramowania śledzącego jest też rodzajem fenomenalnego ubezpieczenia telefonu w razie dostania się go w niepowołane ręce.

Telefon z dostępem do sieci - pole do informacji i rozrywki

Jeśli masz smartfon z dostępem do internetu, możliwość namierzania telefonu z pewnością Ci się przyda. Na urządzeniu można oglądać w dowolnym miejscu i czasie na przykład telewizję HBO Go w pakiecie z internetem UPC. Na urlopie, w podróży, biurze, a także w domowym zaciszu, dobrze przecież spędzać wolne chwile w miły sposób!