Przedstawiamy koncepcję hali sportowo-widowiskowo-targowej wykonany przez firmę PART PROJEKTY – Radosława Torzyńskiego. To projekt studialny firmy wykonany jako oferta projektowa dla miast od 40tys. do 200tys. mieszkańców. Lokalizacja w Ostrowie Wielkopolskim została pokazana jako przykładowa.

Film reklamujący ten projekt w założeniu miał być osadzony w realnym istniejącym terenie a Ostrów Wielkopolski to nasze rodzinne miasto. Podobnie barwy ostrowskich klubów zostały użyte jako przykład. Nasza propozycja nie jest głosem w dyskusji czy budować taki obiekt w Ostrowie Wielkopolskim czy nie. Jeśli już to jest raczej dowodem na to, że będąca własnością miasta, działka przy ul.Wojska Polskiego jest wystarczająca do realizacji takiego przedsięwzięcia.

Jest to też merytoryczna polemika na ten temat z Panem v-ce Prezydentem Borowczakiem, który w lipcu stwierdził cyt: że „lokalizacja ta straciła całkowicie walor miejsca atrakcyjnego i możliwego do budowy takiego obiektu”. Potraktowaliśmy więc te słowa ambicjonalnie i przedstawiamy tę koncepcję tym bardziej, że zamierzamy ją reklamować w całej Polsce.” – mówi Radosław Torzyński autor i właściciel biura projektowego. 
Jest to też zupełnie nowa propozycja funkcjonalnego obiektu, nie rozważana nigdy wcześniej.  Hale z takim programem są dość popularne w Europie Zachodniej. W Polsce niestety nie a szkoda.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o ewentualnej budowie tego typu obiektu w Ostrowie Wielkopolskim, Rada Miejska i Pani Prezydent musi odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:
– czy jest dla kogo budować tę halę?
– czy warto wydać na jej budowę praktycznie jeden roczny budżet inwestycyjny miasta?
- czy jest taka potrzeba i jak pilna …?
Źródło - www.ok24.tv