Mieszkańcy Wtórku bawili się w niedzielę na festynie zorganizowanym przez sołtysa Ryszarda Ryfę i Radę Sołecką. Atrakcji było mnóstwo, ale największe emocje rozpalała i tak główna nagroda wielkiej loterii fantowej, którą jest fabrycznie nowy samochód marki Fiat.

Festyn przygotowany był, jak zwykle we Wtórku, z dużym rozmachem. Najmłodsi mogli do woli – i za darmo - korzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni, pobawić się z klaunem Czesiem, albo wraz z rodzicami wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami. 
Doskonale bawili się również dorośli, także podczas konkursów prowadzonych przez animatora. 
Wszyscy mogli spróbować produktów świetnej, miejscowej kuchni. Dużym powodzeniem cieszył się pieczony karp, smakowita grochówka serwowana osobiście przez sołtysa Ryfę oraz placki ziemniaczane. 
Najwięcej emocji wzbudziła jednak prezentacja głównej nagrody wielkiej loterii fantowej, którą był fabrycznie nowy samochód osobowy marki Fiat, wartości około 50 tys. zł. We Wtórku zapoczątkowano wielką loterię fantową, w której samochód będzie główną nagrodą. Losy w cenie 10 złotych można będzie kupić w kilku miejscach: w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski, u sołtysa we Wtórku, w bibliotece w Gorzycach Wielkich oraz podczas tegorocznych Dożynek Gminnych, które w tym roku odbędą się we Wtórku 19 sierpnia. Szczęśliwego zwycięzcę loterii poznamy właśnie podczas dożynek w czasie losowania o godzinie 20.00.