MONIKA Ekiert to ostrowianka, aktorka polskiego pochodzenia. Dzieciństwo spędziła w Ostrowie Wielkopolskim, po maturze, postanowiła zdać na ekonomię Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskała tytuł licencjata, następnie wyjechała do Francji.

Teraz Monika Ekiert rozpoczęła swoją karierę w Hollywood. Jak informują polskie media aktorka pojawi się w 1 odcinku nowego sezonu amerykańskiego show pod nazwą "Z kamerką wśród Kardashianów". W programie przypadła jej rola asystentki francuskiej artystki. Jak podaje portal Plejada.pl - Ekiert osobiście zna rodzinę Kardashianów.

Kim jest Monika Ekiert i co osiągnęła?

Studia kontynuowała na paryskiej Sorbonie, zdobywając kolejno dyplomy z Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w paryskim oddziale Canal+, gdzie odkrywa w sobie pasję do kina i postanawia zostać aktorką. Zdała do Szkoły Teatralno- Filmowej International Acting oraz do Cours Florent i tak zaczęła się jej przygoda z filmem.

Mówiąc biegle po francusku, Monika od razu dostała propozycje zagrania w serialach internetowych, filmach krótkometrażowych i a także licznych teledyskach. Wygrywając castingi do reklam, między innymi reklamy operatora telekomunikacyjnego Voo.

Rok 2012, okazał się przełomowy dla aktorki. Otrzymała główną rolę w serialu telewizyjnym „Plus belle la vie”, a także rolą w kinowej produkcji „Paulette” u boku gwiazdy francuskiego kina, Bernadette Lafont, jak również w filmie „Way out”, gdzie wciela się w Julię, dziewczynę polskiego pochodzenia.

Gościnnie,aktorkę zobaczyć mogliśmy w serialach „Y a pas d’ age”. Monikę, mogliśmy oglądać również w programach telewizyjnych, takich jak „Groland”, produkowanym dla francuskiego Canal+.

W Polsce zobaczyć mogliśmy aktorke w serialu „BARWY SZCZĘŚCIA” gdzie wcielila sie w postać niezrównoważonej psychicznie Izy Maslowskiej, bylej dziewczyny Mikołaja Dąbrowskiego (Grzegorz Malecki).

13 maja 2015 roku premierę miał film krótkometrażowy pt "Polish hope", w którym Monika Ekiert zagrała główną rolę, w produkcji gra... Polkę, która wyjechała za granicę.