Takiej frekwencji na tej lokalnej imprezie mogą pozazdrościć wielkomiejskie wydarzenia. Bo i atrakcje tego festynu były wyjątkowe i cenne. Tłumy ludzi bawiły się dziś na Festynie Parafialnym w Nowych Skalmierzycach. Była dobra zabawa całych rodzin i wielkie emocje, bo w loterii każdy mógł wygrać cenne nagrody, w tym sprzęt AGD, skuter i samochód osobowy! Imprezę uświetniła swoim występem Shazza. Wydarzenie z takim rozmachem w tak niewielkiej społeczności udało się zorganizować dzięki darczyńcom i sponsorom z tamtejszej parafii.

Drugi już Festyn Parafialny zorganizowała parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Były dmuchane zamki, atrakcje dla dzieci, grill, muzyka i najważniejsza atrakcja,  w którą zaangażowały się setki osób: loteria fantowa. I to nie byle jaka. Za wykupienie cegiełki o wartości 20 zł na rzecz remontu tamtejszego kościoła, można było wygrać naprawdę cenne nagrody.

Był sprzęt AGD i RTV, ponadto rower, skuter i nagroda główna:  Peugeot 207, używany, ale utrzymany w stanie idealnym. Wszystkie nagrody ufundowali parafianie.  - To jest zasługa dobrych ludzi, którzy tu mieszkają i usłyszeli o tej mojej idei, że można coś zorganizować, zintegrować ludzi, pokazać, że można się dobrze bawić.  Ci ludzie przyszli, zapytali jak mogą pomóc i ten festyn to jest ich zasługa. – mówi  ks. kan. Zbigniew Króczyński, proboszcz parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

Jak przekonuje ksiądz Króczyński, ludzi na ten festyn przyciągają nie tylko cenne nagrody. Chodzi o poczucie wspólnoty i dobrą współpracę, dzięki której udaje się wiele zrobić. - Chodzi o to, żeby ludzie się zintegrowali, żeby czuli, że są wspólnotą. Ten festyn już w nazwie ma, że to festyn rodzinny, i są tu całe rodziny. A przy okazji tej zabawy ludzie wspierają naszą parafię, wspierają remonty, które przeprowadzamy. – dodaje proboszcz parafii Bożego Ciała.

Integracja i zabawa to jedno, ale jak się już jest w takim miejscu, to grzech  z loterii nie skorzystać. Losy kupiło kilkaset osób, nagród były dziesiątki.

Wielkie losowanie i obdarowywanie nagrodami trwało prawie 2 godziny. Najważniejszą nagrodę zostawiono na koniec. Kluczyki do auta wręczali Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska i Jerzy Krzak, prezes firmy Lazur. Obaj należą do tej parafii i obaj od początku wspierają finansowo festyn i lokalną wspólnotę. Auto wygrała Ewa Galewska z Nowych Skalmierzyc. - Szok, normalnie szok! Zawsze są jakieś nadzieje, ale na pewno się nie spodziewałam.  To auto na pewno się przyda. – powiedziała nowa właścicielka białego peugeota.

Na koniec na scenie pojawiła się gwiazda disco polo, piosenkarka Shazza.