Jak co roku w pogodny, ciepły i długi weekend majowy w Odolanowie odbyło się wiele wyddarzeń kulturalno-rozrywkowych, edukacyjnych i sportowych. Wielkie świętowanie rozpoczęło się międzynarodowo, ponieważ konferencją z okazji jubileuszu 25-lecia podpisania traktatu między Rzecząpospolitą Polską, a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i współpracy.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy OSP w Odolanowie, a udział w nim wzięli niemieccy partnerzy Odolanowa z Heringen. Podczas trwania warsztatów tematycznych przedstawione zostały zagadnienia, który dotyczą uregulowań prawnych i tradycji pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Delegacja z Niemiec wzięła udział w obchodach "Dnia Strażaka", o którym pisaliśmy tutaj: Dzień Strażaka w Odolanowie [FOTO][WIDEO].

W niedzielę 1-go maja zorganizowane zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Odolanów. Artykuł na ten temat dostępny tutaj: Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza w Odolanowie.

Święto Konstytucji trzeciego maja rozpoczęło się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem świętego Marcina w Odolanowie. W eucharystii wzięły udział władze samorządowe, poczty sztandarowe i mieszkańcy gminy. Po nabożeństwie odbyło się tradycyjne spotkanie samorządowe, gdzie Przewodniczący GiM Odolanów - Pan Jan Prokop przybliżył wszystkim zebranym rys historyczny uchwalenia Konstytucji 3-go maja i najważniejsze wydarzenia w polskiej historii, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością i niepodległością.

Również tego samego dnia miejsce miało zakończenie Odolanowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej na Orliku 2016. W tym meczu finałowym rywalizowały drużyny BONIKOVIA Boników oraz RACZYCE 1996. Ostateczna bramka dająca przewagę i zwycięstwo należała dla zawodników z Bonikowa.

Końcowym elementem uroczystości majowych w Gminie Odolanów był koncert Odolanowskiej Orkiestry Dętej na Rynku. Dzięki wspaniałej słonecznej aurze, która sprzyjała w tym dniu zgromadzeni mieszkańcy mogli wysłuchać utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Artystom towarzyszyły młode wokalistki, siostry Karolina, Julia i Kinga Nowak. Dyrygowaniem nad orkiestrom sprawowali Ryszard Hoffman oraz Aleksandra Hofman-Dzieran, a całość wydarzenia prowadziła Pani Małgorzata Jarosik.