Do końca sierpnia można składać prace w konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Centrum Kształcenia Praktycznego.

– Chcemy, żeby to miejsce przyciągało nie tylko ofertą edukacyjną, ale także nowoczesną architekturą i dizajnem, żeby stało się symbolem tej części Ostrowa dlatego zapraszamy ambitnych architektów z całego kraju – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Jednym z filarów wspierania szkolnictwa zawodowego w Powiecie Ostrowskim ma być nowoczesne Centrum Kształcenia Praktycznego zarówno pod względem wyposażenia, ale także architektury.

- Marzy nam się obiekt na miarę potrzeb rynku i czasów, który ma przyciągać i zaciekawić młodych ludzi swoją nowoczesnością. Dlatego ogłosiliśmy ogólnopolski konkurs na koncepcję architektoniczną CKP. Mam nadzieję, że ambitność tego zadania i nagrody w konkursie przyciągną architektów z całego kraju. Na takim rozwiązaniu zyskamy wszyscy – powiedział Paweł Rajski Starosta ostrowski.

CKP ma być rozbudowane w miejscu, w którym obecnie znajduje się parking dla samochodów. Obiekt ma połączyć już istniejące warsztaty szkolne oraz wzbogaci się o dodatkową część edukacyjną.

Prace konkursowe dotyczące koncepcji architektoniczno-urbanistycznej można składać do końca sierpnia 2015 r. Dodatkową zachętą dla ambitnych architektów mają być zarówno nagrody jak perspektywa realizacji swojego projektu. Powiat Ostrowski zarezerwował środki na 10 nagród. Zdobywca I miejsce otrzyma w nagrodę 15.000 zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówień z wolnej ręki na wykonanie projektu architektonicznego CKP.

- Nasz projekt rozbudowy CKP ma duże szanse na dofinasowanie ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Czas na uruchomienie tych funduszy chcemy poświęcić właśnie na przygotowanie planów i projektów, tak by jak najszybciej przystąpić do budowy – powiedział Starosta Ostrowski.