Żniwa już dawno za półmetkiem, przed nami czas świętowania i podziękowania za plony. Zobaczcie gdzie i kiedy odbędą się dożynki w powiecie ostrowskim.

Gmina Sośnie

Wójt Gminy Sośnie, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy Sośnie na Uroczystości Dożynkowe, które rozpoczną się Mszą Św. w kościele p.w. NMP w Sośniach, 20 sierpnia 2016 roku o godzinie 16:00. Tuż po mszy św. odbędzie się tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego oraz obrzęd dożynkowy, a po nim część artystyczna. Podczas tegorocznego święta nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na scenie wystąpią lokalne zespoły ludowe oraz swój koncert zagra Gminna Orkiestra Dęta. W tym roku odbędzie się charytatywna aukcja prac plastycznych, a o godzinie 20:00 zagra Dj Florek Bend. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników dożynek. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.


Gmina Nowe Skalmierzyce


Gmina Ostrów Wielkopolski:


Sołectwo Daniszyn:

Gmina Raszków: 


Gmina Odolanów


Gmina Przygodzice: 

Topola Osiedle
7 sierpnia godzina 14:00 msza dziękczynna plenerowa, godz. 15:00 obrzęd dożynkowy, godz. 19:00 zabawa taneczna. Miejsce- boisko przy sali wiejskiej.

Bogufałów
15 sierpnia
 godz. 15:00 msza dziękczynna w kościele parafialnym w Chynowie, po mszy obrzęd dożynkowy i zabawa taneczna w sali wiejskiej w Bogufałowie.

Janków Przygodzki
21 sierpnia 
godz. 10:00 msza dziękczynna w kościele parafialnym w Jankowie Przygodzkim, godz. 14:00 obrzęd dożynkowy i zabawa taneczna na boisku przy sali wiejskiej.

Topola Wielka
28 sierpnia godz. 11:15 msza dziękczynna w kościele parafialnym w Jankowie Przygodzkim, godz. 15:00 obrzęd dożynkowy w sali wiejskiej.

Bieganin:


*Jeśli brakuje jakiejś imprezy, piszcie na kontakt@infostrow.pl i możliwie szybko zaktualizujemy.