W dniu 17 sierpnia w Jankowie Przygodzkim odbędą się Dożynki Sołeckie- dziękczynienie za tegoroczne plony. Nie będą to jednak zwykłe dożynki, ponieważ dzięki inicjatywie firmy Orange, podczas dożynek zorganizowany zostanie także Rodzinny Piknik Cyfrowy. Oczywiście głównym punktem dożynek o godzinie 14:00 będzie obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego "Kosynierzy" z Jankowa Przygodzkiego, młodzieży Zespołu Szkół w Jankowie Przygodzkim oraz gości z ukraińskiej Gminy Kiwerce.  

Świętowanie rozpocznie się już o 10:00- uroczystą mszą świętą w intencji rolników z podziękowaniem za tegoroczne zbiory.
W czasie Dożynek aż do godziny 18:00 w namiotach przygotowanych przez Orange spotkać będzie można "Serce i Rozum"- postacie z kampanii reklamowej, dzieci będą uczestniczyć w warsztatach pn. "Dźwięk i Obraz", a dla wszystkich chętnych serwowana będzie darmowa wata cukrowa. Na imprezę zawitają również Latarnicy Polski Cyfrowej, którzy będą pomagać dorosłym wkraczać w świat multimediów, komputera i Internetu.
Wieczorem ok. godziny 18:00 zaplanowano losowanie nagród, a po 19:00 aż dwie Zabawy Taneczne- jedna w sali wiejskiej, a druga tradycyjnie pod namiotem na świeżym powietrzu.
Imprezę wspiera w finansowo firma GAZ-System oraz jak co roku Gmina Przygodzice. Organizatorem jest Samorząd Mieszkańców, czyli wszyscy mieszkańcy sołectwa, którzy wspólnie przygotowują święto, ofiarują fanty na loterię czy wspierają imprezę finansowo. Jest to przede wszystkim święto rolników, których nadal w Jankowie mamy sporo, ale też przedsiębiorców z Jankowa Przygodzkiego, którzy wspólnie dorocznie spotykają się, aby w miłej atmosferze spędzić czas.
orange