Przed nami święto najmłodszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. By odpowiednio uczcić Dzień Dziecka miasto przygotowało wiele atrakcji dla małych ostrowian. 30 maja 2015 r. o godzinie 11.00, na obiekcie sportowym KS STAL przy ulicy Kusocińskiego, zorganizowana zostanie Spartakiada Sportowa Przedszkolaków. Projekt ten łączy zabawę sportową z poznaniem atrakcyjnych miejsc w Polsce - oprócz wielu konkurencji sportowych przedszkolaki prezentować będą jedno z wybranych wcześniej polskich miast - jego zabytki i ciekawe miejsca. 31 maja natomiast ostrowski Rynek zamieni się w miejsce zabaw dla najmłodszych. 

Projekt pod hasłem „Polskę zwiedzamy – sport uprawiamy” to VIII edycja spartakiady sportowej przedszkolaków. Poprzez udział dzieci w zabawach sportowych pragniemy zachęcić rodziców aby wraz  z dziećmi odwiedzali atrakcyjne miejsca w Polsce, wspólnie spędzali czas ale także aby uświadamiali dzieciom jak ważną wartością jest rodzina, najbliższe środowisko i Ojczyzna.

spa

W przedszkolach nauczycielki zapoznają dzieci z najbardziej charakterystycznymi zabytkami i miejscami niektórych polskich miast - będą one w trakcie Spartakiady prezentowane przez przedszkolaki.

Spartakiada rozpocznie się paradą uczestników wraz z nauczycielkami przed publicznością - widzowie dowiedzą się wówczas, które miasto prezentowane jest przez poszczególne przedszkola. Po niej wystartują zmagania sportowe. Dzieci wykazywać będą się równowagą i zwinnością, pokażą swoje umiejętności w skokach, toczeniu piłek oraz zbieraniu woreczków.

Jednak Spartakiada to nie tylko sport - dzieci zmierzą się również w quizie geograficznym, a rodzice i kibice sprawdzą swoje siły w przeciąganiu liny.

Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci otrzymają  medale. Finałem Spartakiady będzie wypuszczenie w niebo balonów z przesłaniem do innych dzieci.

Impreza, odbywająca się na obiekcie sportowym STAL, przy ul. Kusocińskiego ma za zadanie zintegrować dzieci i rodziców ze wszystkich ostrowskich przedszkoli, a ruch na świeżym powietrzu zachęcić wszystkich do spędzania czasu w aktywny sposób.

Współorganizatorem imprezy jest Osiedlowe Stowarzyszenie "Krępianie".

Natomiast dzień później, w niedzielę 31 maja br., ostrowski Rynek stanie się miejscem rozrywki dla najmłodszych. Poza dmuchanymi zamkami, zjeżdżalniami i innymi miejscami do zabawy będzie można pomalować sobie twarz, a także zrobić zdjęcie z maskotkami, które tego dnia rozdawać będą słodycze. W programie zaplanowano także piosenki, zabawy i konkursy.

Zabawa na ostrowskim Rynku rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 17.00. W tym dniu wszystkie atrakcje dla dzieci będą bezpłatne.

- Do wzięcia udziału w miejskich imprezach zachęcam wszystkich ostrowian - tych małych i tych dużych. Czeka nas mnóstwo dobrej zabawy. Serdecznie zapraszam - zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.