Znany w kraju zespół Big Cyc, którego kilku członków wywodzi się z Ostrowa Wielkopolskiego zarabia nie tylko na muzyce. Zespół w ostatnim czasie chciał wytoczyć proces TVP, od której domagał się miliona złotych, otrzymał także pieniądze z Ostrowskiego Urzędu Miasta.

Związany z Ostrowem Wielkopolskim zespół Big Cyc pod koniec lipca br domagał się od Telewizji Polskiej przeprosin i ogromnego zadośćuczynienia za bezprawne wykorzystanie ich utworu w programie publicystycznym. Piosenkę „Jak słodko zostać świrem” zestawiono ze zdjęciami protestujących pod Sejmem. Muzycy sprzeciwiali się wiązaniu ich twórczości z, jak pisali, „materiałami propagandowymi służącymi polityce Prawa i Sprawiedliwości”. 

W oświadczeniu  Telewizja Polska wyjaśniała, iż wykorzystanie fragmentu piosenki „Jak słodko zostać świrem” zespołu Big Cyc w programie satyrycznym TVP Info „W tyle wizji” nastąpiło na podstawie licencji, wynikającej z umowy generalnej zawartej pomiędzy Telewizją Polską, a Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS.

W lipcu i sierpniu 2018 roku zespół Big Cyc zasilił swoje konto pieniędzmi z Miasta Ostrów Wielkopolski. 

Mowa o 2 umowach. Jedna z nich dotyczyła promocji miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ramach jubileuszu 30-lecia zespołu BIG CYC. Druga umowa umowa dotyczyła wykorzystania wizerunku Jacka Jędrzejaka.

Umowa zawarta przez Urząd Miejski z firmą Rock Revolition: 


Umowa dotyczyła między innymi: 
Umieszczenia znaku graficznego miasta i adnotacji "Partnerem jubileuszu BIG CYC jest Miasto Ostrów Wielkopolski" na płytach jubileuszowych zespołu "BIC CYC - 30 lat z wariatami" , na materiałach reklamowych związanych z jubileuszem zespołu, na stronie internetowej zespołu. 

Druga umowa dotyczyła wykorzystania wizerunku Jacka Jędrzejaka w materiale filmowym przygotowywanym w ramach kampanii promocyjnej projektu pn.: ,,Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020".