Ostrowska książnica zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem - znakomitym twórcą młodego pokolenia, polskim pisarzem, senarzystą i dziennikarzem.

Powieści emo, przygodowe i kryminalne; to omen wielkiej twórczości literackiej Jakuba Żulczyka, którarozpoczęła się w 2006 roku debiutem pierwszej powieści „Zrób mi jakąś krzywdę, czyli …wszystkie gry video są o miłości”. Dwa lata później powstała kolejna, powieść emo „Radio Armagedon”. Wrażenie na krytykach zrobił także thriller „Instytut” czy powieść fantastyczno-przygodowa „Zmorojewo”. Żulczyk jest także autorem „Świątyni” oraz „Wzgórza psów”. Pisarz i felietonista zasłynął ze stworzenia kontrowersyjnej powieści o niedoszłym artyście, który przyjeżdża do stolicy Polski, stając się dilerem kokainy. Okrutna rzeczywistość współczesnego świata ukazana przez pisarza w powieści „Ślepnąc od świateł”, doczekała się adaptacji filmowej.

Uznawany za jednego z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia, Jakub Żulczyk, poza publicystyką i pisaniem powieści, jest także autorem scenariusza do jednego z najbardziej znanych i popularnych polskich seriali - „Belfer” z fenomenalną, główną rolą Macieja Stuhra. Scenariusz Jakuba Żulczyka i Moniki Powalisz, zyskał aprobatę wielu krytyków filmowych, którzy uznali go za wyjątkowo odkrywczy. Laureat Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawyw kategorii Proza, a także Literackiej Nagrody Warmii i Mazur w 2017 roku za „Wzgórze psów”. Nominowany także w 2014 roku do Paszportu Polityki za wybitne osiągnięcia literackie.

 Gdzie:  Czytelnia - Biblioteki Głównej ul. Wolności 2 w Ostrowie Wielkopolskim.

Kiedy:  9 grudnia 2021 r., godz. 17.00.

Moderator spotkania: Tomasz Gruchot