Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia w pracowniach gastronomicznych Zespołu Szkół Usługowych organizowane są piernikowe warsztaty, w których uczestniczą młodzi adepci sztuki kulinarnej ze szkół podstawowych i przedszkoli.

W związku z obecną sytuacją, w miejsce tradycyjnych warsztatów, zorganizowano konkurs „TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA - DOMOWE PIERNIKI”, którego celem było min.: rozwijanie pasji kulinarnych, pielęgnowanie więzi rodzinnych, łączenie pokoleń przez kultywowanie tradycji świątecznych wypieków. Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie, uczestniczyli w nim uczniowie z 21 szkół podstawowych z miasta Ostrowa Wlkp., powiatu oraz z poza powiatu ostrowskiego. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkół Podstawowych w: Ostrowie Wlkp. - nr 1, 5 i 9, Przygodzicach, Parczewie, Skalmierzycach i Nowych Skalmierzycach. 

Wspólny wypiek i dekorowanie pierników to była dla uczestników konkursu wspaniała zabawa, czas na rozmowy, wspomnienia i zaangażowanie całej rodziny w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. A potem ich smakowanie przy świątecznym, rodzinnym stole. 

Oto opinie o nim:

 „Bardzo dziękujemy za zorganizowanie takiego pięknego, nastrojowego konkursu, pełnego uśmiechu oraz słodyczy.” - napisała Helena, uczestniczka konkursu.

 „Pierniki wykonałam wspólnie z moją mamą i młodszą siostrą. Bawiłyśmy się przy tym znakomicie i bardzo miło spędziłyśmy razem ten czas. Zapewniam, że pierniki wykonane przez nas są bardzo smaczne i musimy ograniczać swój apetyt, aby zostało ich na Święta.” - napisała Patrycja, uczestniczka konkursu.